Javicar/ SWE-7 vabandusi ei otsi

Javicar/ SWE-7 vabandusi ei otsi

LÕPUNI: Olgugi, et laupäevases mängus seeriat enam võita ei saanud, ei andnud treener Marko Ool meestele armu. Mehed endale ka mitte. Hooaeg lõpetati siiski võiduga.
Foto: Raul Vinni

Sel aastal Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas end põhiturniirilt kaheksa sekka murdnud Javicar/ SWE-7 lõpetas hooaja kodus 79 : 65 võiduga BC Kalev /G4S võistkonna üle. Siiski ei olnud see piisav play-off’i esimesest ringist edasipääsemiseks, kuna neljapäeval oli Tallinnas kaotatud samale meeskonnale 58 : 105.

Laupäevases mängus tuli saarlastel teha imet, kuid seda ei sündinud. Olles poolajal 20 punktiga juhtimas, ütles saarlaste treener Marko Ool, et jäägem siiski realistideks. Pallilahingus kogu hingest mänginud kalevlastega 48-punktist võitu oleks olnud palju oodata.

Seda, et tallinlased ei tulnud Saaremaale kaotama, näitas ka see, et nende treener Allan Dorbek meestele armu ei andnud. Mahlaka kõnepruugi poolest tuntud treener ei hoidnud end Kuressaareski tagasi. “Ega nad ei lonkinud täna ju. Kui keegi jala sirgeks laseb, siis Dorbek annab neile vastu tatti,” märkis Ool. “Oleks olnud miinus 27, siis oleks me suure tõenäosusega selle seeria võinud võita,” ütles Ool. Kuid oleks tädil rattad, oleks ta trollibuss.

Vabandusi ei ole

Mängujärgselt intervjuud andes läks Marko Oolu jutt ikka ja jälle neljapäevase mängu peale. Laupäevase kohtumisega jäi ta igati rahule. Mehed andsid endast kõik ja suutsid Kalevi agressiivsele kaitsele vastu saada. Seda enam, et haiguse tõttu oli mõlemast mängust eemal üks meeskonna liidreid Rene Kiil.

“Pooled meistriliiga meeskonnad ei käiks ka meist 50-ga üle,” keeras Ool taas kord kalendri paar päeva tagasi. “Nad olid siis agressiivsed, me lubasime seal nendel mängida. Täna nad said näiteks ainult 60 punkti.

Neljapäeval ei lasknud nemad meil lihtsalt mängida. Aga ei saa olla ju nii kuradi ebastabiilne, kaitses tuleb iga päev mängida,” selgitas Ool neljapäeval juhtunut ja lisas, et olgugi et Kalev tuli play-off’i tabeli alumisest grupist, ei olnud tegu nõrga satsiga. “Kolm meest treenib koos meistriliiga meeskonnaga. Aga see pole põhjendus, et nad meist 50-ga üle käiksid.”

Ool ei usu, et mehed neljapäeval Kalevit kui paberil nõrgemat meeskonda alahindasid. “Me ei oodanud lihtsalt nii agressiivset ja hea mänguga vastast. See lõi meid rütmist välja,” ütles ta ja lisas, et nii meeskond kui ka treener oleksid pidanud suutma end kokku võtta. Kuid seda ei suudetud. Selle tõestuseks oli kas või see, et Tallinnas kaotati viimane veerandaeg 19 punktiga.

Treeneri sõnul olid nad terve hooaja võõrsil ebastabiilsed. Kodumängud õnnestusid paremini. Mis selle põhjuseks on, seda ta üheselt öelda ei osanud. “Ei teagi, milles asi, et kas me ei suuda ennast psühholoogiliselt võõrsil kokku võtta või,” arutas ta ja tõdes, et pigem on tegemist saja pisiasjaga. “Meil mängivad väikesed asjad nii palju rolli. Näiteks see Kalevi mäng. Nad mängivad kodus teistsuguse palliga, mis on libedam. Aga see ei ole see, mille pärast 50-ga pähe võiks saada,” jõuab Ool jälle selleni, et pisiasjad ei tohi nii palju mõjutada.

Tuleb teha veel üks samm

Kokkuvõttes jäi Ool hooajaga rahule. Pärast põhigrupi mänge suudeti esmakordselt tõusta ülemisse vahegruppi, kust on võimalik pääseda otse veerandfinaali. Sellest jäid saarlased vaid ühe koha kaugusele. “Tõusvas joones liikusime terve hooaja. Minu enda reaalne arvamus oli, et me jõuame kindlasti veerandfinaali,” märkis Marko Ool ja ütles, et nad tõestasid, et on esikaheksa kohta väärt meeskond, kuid lõppjärjestuses jäädi sealt välja.

“Mehi tuleb tunnustada hooaja eest, aga see viimane punkt jäi jälle panemata. Me ei ole ennast tõestanud selles osas, et me oleme otsustavate mängude meeskond. Play-off’is oleme me ikka tappa saanud. Tegime ühe arenguhüppe ja saime ülemisse otsa, kuid järgmist taset ei saanud, et ka play-off’is edasi saada. Nüüd on vaja ka play-off’is mängima hakata,“ pani Ool järgmised eesmärgid paika.

Loodetavasti jätkatakse esiliigas ka järgmisel aastal. Marko Oolu sõnul ei tahaks juba saavutatut pooleli jätta, kuid lõplikku selgust siiski pole. Treeneri sõnul arutatakse võimalikku jätkamist kuu lõpus. “Selge see, et odav lõbu see ei ole. Kui me saame normaalse meeskonna komplekteeritud, siis igal juhul prooviks,” kinnitas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)