Saaremaalt pärit Henri Kuus osaleb saates “Kodu otsib telestaari”

Saaremaalt pärit Henri Kuus osaleb saates “Kodu otsib telestaari”

MITMEKÜLGSETE HUVIDEGA: Saaremaalt pärit, kuid kolmeaastaselt Tallinnasse kolinud Henri Kuus teeb ise lühifilme, näitleb, luuletab ja mängib bändis.
Foto: Erakogu

Esmaspäeval algab TV3-s neljaosaline sari “Kodu otsib telestaari”, kus otsitakse üht noort inimest mängima teleseepi “Kodu keset linna”. Neljakümne noore hulgas, kes valiti saatesse osalema tuhande soovija seast, on ka Saaremaalt pärit 17-aastane noormees Henri Kuus, kes õpib Tallinna reaalkooli 10. klassis.

“Näitlemine on üks minu hobidest ning kui teatrilaval saan esineda küllaga, siis tuli ka võimalus telesse pääseda ära kasutada,” põhjendas Henri ise saatesse kandideerimist, lisades, et ta oli üsna kindel, et jääb valijatele silma ja pääseb järgmisse vooru. “Olen ju ikkagi enne ka filmis mänginud (“Pangarööv”) ning see kogemus võis anda mingi eelise,” märkis ta.

Kui siis selgus, et tuhande seast kutsuti kohale vaid 40, tema sealhulgas, oli Henri oma kinnitusel väga rahul. “Saates osalemine oli väga kihvt. Sain palju uusi sõpru ning nautisin kogu seltskonda ja seda pulli. Meile näidati palju huvitavat ja võimas emotsioon ühendas meid kõiki,” rääkis ta saates osalemisest. Näitlejapisiku on Henri oma sõnul saanud ema Siirilt, kes oli aastaid näitleja Saaremaa rahvateatris. Kui pere Tallinna kolis, pandi Henri kaunite kunstide kooli, kus ta hakkas näitlemisega tegelema juba 1. klassis.

“Saaremaal tunnen ennast väga hästi. Kes saarlaseks sündinud, see saarlaseks jääb,” lausus Henri, kes suviti veedab palju aega Saaremaal suvilas. Saarelt on talle kõige eredamate mälestustena meelde jäänud kadakad ja jaanituli.

Oma rohkem kui üheksa aasta näitlemise kestel on Henri kehastanud peategelast Eugene Ionesco absurdinäidendis “Ninasarvik” ning hetkel käib töö Mrožeki näidendiga “Ulgumerel”, millega minnakse kooliteatrite festivalile. Lisaks on ta lugenud teksti peale mängufilmile “Malev” ja olnud õhtujuht Estonia kontserdisaali laval. Bändis mängib Henri väga paljusid instrumente, sealhulgas trummid, kitarr, basskitarr ja klaver. Noormees teeb ise ka lühifilme ja videoid ning luuletab ja kirjutab jutte.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 217 korda, sh täna 1)