Toidupank kogus Saaremaal umbes 10 000 krooni (1)

Tallinnas avalikustati Toidupanga mündikampaania lõplik annetuste kogusumma, milleks kujunes 1 226 054 krooni. Saaremaal koguti sellest ligi 10 000 krooni. Kogutud raha kasutatakse kohalike toidupankade tegevuse toetamiseks.

Kuigi nii väikeses kohas kui Saaremaa on toidupanga käima lükkamine raske, sest suuri kaubanduskeskusi, kus toitu üle jäämas, on vähe, ei ole kohalikud korraldajad veel alla andnud.

“Otsime sobivaid koostööpartnereid,” rääkis toidupanga Saaremaa vabatahtlik koordinaator Elo Naaber, lisades, et teada võivad endast anda kõik kauplused või väiketootjad, kellel on toiduaineid regulaarselt üle jäämas. Hetkel ootavad nad Naabri sõnul hoopis oma ruume, sest ruumide saamine Saare maavalitsuse majja ei ole veel päris kindel.

Seda, et väikeses kohas on toidupanga käivitamine raske, kinnitas ka Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn, kelle sõnul toetatakse Saaremaa algatust igati, kuid küsimus on selles, kas väikeses kohas on võimalik koguda regulaarselt nii palju toitu, kui vaja oleks.

Maxima Eesti OÜ avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles, et Saaremaa kaupluses neil toitu eriti üle ei jää või kui jääb, siis väga vähesel määral.
Selver AS-i avalike suhete juhi Annika Vilu sõnul kantakse kõikides nende kauplustes aegumistähtaja ületanud toiduained maha ning need lähevad utiliseerimisele või mõnele heategevusorganisatsioonile.

“Enamikul Selveri kauplustel on selline koostööpartner olemas, Saare Selveril hetkel veel mitte,” kinnitas Vilu, kelle sõnul saavad nad heategevuseks anda vaid sellist säilivusaja ületanud kaupa, millel on märge “parim enne”. Kiiresti riknevad “kõlblik kuni” märgistusega tooted tuleb pärast säilivusaja lõppu utiliseerida. Ka Rimi ja Säästumarketi kauplused annavad “parim enne” tähtaja viimasel päeval tooted heategevusorganisatsioonidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)