Kuressaare ametikool esines kutsevõistlusel hästi

Kuressaare ametikool esines kutsevõistlusel hästi

Foto: Kuressaare ametikool

Kuressaares eile lõppenud üleriigilistel majutusteeninduse õppijate kutsevõistlusel, kus osalejaid oli 20, tunnistati parimaks Kairit Jalast Tartu kutsehariduskeskusest, kuid teine ja kolmas koht jäid Saaremaale – need võitsid Egle Laidinen (pildil) ja Kristel Keskküla.

“Muljed on väga head. Ma võtaksin nad kohe tööle,” sõnas kohtunikekogu juhtinud hotelli Saaremaa hotellijuht Ulvi Lehtsalu. “Tahan tunnustada koole, õpetajaid ja eelkõige õpilasi, kes on erialaoskused nii hästi omandanud.” 
Kahepäevase Kuressaare ametikoolis peetud võistluse jooksul pidid õpilased lahendama teooriatesti, tegema kolmekäigulise õhtusöögi eelkatte restoranis ja korrastama hotelli numbritoa.

Lisaks võistluse esikolmiku kohtadele kuulutati välja ka numbritoa hoolduse ülesande parimad. Selle ülesande sooritamiseks loositi õpilased kaheliikmelistesse võistkondadesse ning esikohale tulid Marika Neerut Pärnumaa kutsehariduskeskusest ja Kristel Keskküla Kuressaare ametikoolist.

Võistlejad pidid ka tutvustama oma kooli teiste koolide õpilastele ning selle ülesandega tuli kõige edukamalt toime Tartu kutsehariduskeskus. “Need võistlused on hästi positiivsed, õpilased saavad end pingeolukorras proovile panna ja üksteisega tutvuda ning uusi kogemusi,” märkis Lehtsalu. Järgmised majutusteeninduse üleriigilised kutsevõistlused korraldatakse aasta pärast Tartus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)