Kuressaare abilinnapeaks tõuseb Tiina Talvi (25)

Kuressaare abilinnapeaks tõuseb Tiina Talvi

LAHKUB: Kahe nädala pärast sulgeb Kuressaare abilinnapea Lümanda põhikooli ukse koolidirektorina viimast korda.
Foto: Raul Vinni

Kuressaare koalitsiooninõukogu kinnitas eile kultuuri- ja haridusala abilinnapea kandidaadiks senise Lümanda põhikooli direktori Tiina Talvi (48). Volikogu kinnitab Talvi ametisse järgmisel neljapäeval.

Tiina Talvi saab abilinnapeaks Mati Mäetalu asemel, kes asub volikogu jah-sõna korral tööle Kuressaare linnapeana. Mäetalu sõnul on Lümanda kool maakonnas silma paistnud eduka, areneva ja innovaatilise maakoolina ning kindlasti on see niimoodi suuresti tänu koolidirektori ja tema meeskonna heale tööle.

“Kandidaatidele mõeldes oli minu kindel soov algusest peale, et antud valdkonna abilinnapea oleks tugeva kohaliku omavalitsuse ja hariduse taustaga, ning nii see Tiina Talvi puhul ka on,” ütles tulevane linnapea. “Olen valikuga rahul ja usun, et Tiina saab tööga suurepäraselt hakkama.”

Uus väljakutse

Eile ajakirjaniku Lümanda põhikooli direktori kabinetis vastu võtnud rõõmsatujuline Tiina Talvi ütles, et abilinnapea koha vastuvõtmisel oli mitu poolt. Tema sõnul on Lümanda kool praegu nii heas seisus, et ta saab koolidirektori töö rahuliku südamega oma järeltulijale edasi anda. Selle järeltulijana näeb Talvi oma sõnul praegust õppealajuhatajat Liia Rauna.

Ka märkis Talvi, et alati tuleb ära minna siis, kui kõik on hästi. Ta on oma sõnul alati arvestanud ka sellega, et koolidirektori ametikoht ei ole igavene. “Loomulikult on see ka eksklusiivne väljakutse, kus saab seni omandatud juhi- ja haridusvaldkonna kogemusi rakendada ka veidi teise külje pealt,” arvas bioloogiharidusega Talvi, kes muuhulgas on ka haridus- ja teadusministeeriumi nõunik. Abilinnapea koha pakkumine tähendab Talvile ka seda, et tema senist tegevust on märgatud.

Ta lisas, et otsustavaks saidki suures osas just uus väljakutse ja võimalus end proovile panna. Selle peale, et uus amet kahe ja poole aasta pärast, järgmiste valimiste järel otsa võib saada, Talvi enda sõnul ei mõtle. Talvi kinnitas ka, et rahulikust Lümanda koolist Kuressaarde minek teda ei hirmuta ning ta usub, et linna hariduse ja kultuuriala inimestega kujuneb neil vastastikune usaldus ja koostöö. “Esimene tagasiside on positiivne,” märkis ta ja lisas, et ega tema ei kavatse minna linna staažikaid koolijuhte õpetama.

Tiina Talvi lausus, et edukaks töötamiseks on eelkõige oluline hea meeskond, mis linnas ka olemas on. “Abilinnapea ei pea ise olema hea koorilaulja või tennisemängija,” sõnas ta. Praegu parteitu staatuses olev Talvi ütles, et kui amet nõuab, siis ei välista ta Reformierakonda astumist. Samas toonitas ta, et tema puhul oli esmalt tööpakkumine, mitte kutse parteisse.

Lümanda koolis tegi Talvi oma lahkumise teatavaks eile. “Reaktsioon oli valuline. Mind hoitakse siin,” ütles ta ja lisas, et lastele teatas ta oma minekust ise ja üksi eile hommikul aulas toimunud kogunemisel, kus olid kõik õpilased ja direktor.

CV
Tiina Talvi on lõpetanud Tartu ülikooli bioloogina. Ta on töötanud ajakirja Eesti Loodus osakonnatoimetajana, Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitseala loodushariduse osakonna juhatajana, väljaande Estonia Maritima peatoimetajana ning Lümanda põhikooli bioloogiaõpetajana ja viimased kuus aastat kooli direktorina. Tal on ilmunud poolsada loodusteaduslikku ja hariduselu puudutavat artiklit ning ta on olnud 14 erineva väljaande toimetaja. Talvit on tunnustatud keskkonnaministri kahe ning haridus- ja teadusministri viie tänukirjaga. 2007. aastal pälvis ta vabariigi presidendi hariduspreemia.
2005. ja 2009. a on Tiina Talvi olnud Lümanda vallavolikogu aseesimees.
Tiina Talvi on abielus. Peres on kaks last.
Allikas: Kuressaare linnavalitsus

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 107 korda, sh täna 1)