Ameeriklanna jagas Saaremaa õpetajatele õpetamisnippe (4)

Ameeriklanna jagas Saaremaa õpetajatele õpetamisnippe

SELTSIS SEGASEM: Jennifer Uhleriga oli Saaremaa reisile kaasa tulnud USA saatkonna kultuuri- ja pressiaseatašee Billy O’Connor, kellest Saarte Hääl on varemgi kirjutanud kui suurest Saaremaa fännist.
Foto: Egon Ligi

Aastate eest ajutiselt Eestisse tööle tulnud, vahepeal kodumaale tagasi läinud ja siis lõplikult Maarjamaale kolinud inglise keele õpetaja Jennifer Uhler viibis eile Kuressaares, et rääkida õpilastele USA loodusparkidest ja jagada kohalikele õpetajatele uuemaid õpetamisnippe.

Saarte Häälel õnnestus lustakas õpetajanna hetkeks kinni püüda õpilastele peetud loengu ja õpetajatele mõeldud töötoa vahel. Jennifer Uhleri sõnul viibis ta esimest korda pikemalt Eestis 2006. aastast kuni 2008. aastani ning töötas siis siinse USA suursaatkonna kaudu ühe projekti raames Tartu ülikooli juures.

“Töötasin inglise keele õpetajatega, kuna olen ka ise sama ala peal,” märkis ta ja lisas, et käis ka siis Kuressaares õpetajatele õpetamisnippe jagamas. Kui toonane projekti korras töö lõpule jõudis, sõitis ta Ameerikasse tagasi ja jäi sinna kaheks aastaks, misjärel otsustas uuesti kotid pakkida ja päriseks Eestisse kolida. Tagasi tulnud, abiellus ta siin ning nüüd teebki ta Eestis enam-vähem samasugust tööd kui aastate eest.

Saaremaa keskraamatukogu Ameerika nurgas rääkis Jennifer eile keskpäeval õpilastele ja teistele huvilistele USA rahvusparkidest. “Rohkem keskendusime Yellowstone’i rahvuspargile, kuna see on üks minu erilistest lemmikutest,” tunnistas ta. Lisaks sellele rääkis ta rahvusparkide ajaloost üleüldisemalt ja nende tähendusest inimestele.

Pärastlõunal oli Jenniferil kavas aga töötuba kohalikele õpetajatele, kus teemaks võimalused inglise keelt tulemuslikumalt õpetada. “Umbes nii, et õpetan õpetajaid õpetama,” naeris ta ise. “See saab olema lõbus ja sellises asjas tunnen ma end oluliselt kindlamalt kui taolistes loengutes, mida siin nüüd ennist pidasin,” tähendas ta.

Eriti meeldibki talle oma sõnul kogu asja juures see, et ta saab kohtuda väga paljude inimestega otse kohapeal ja et taolised töötoad ei toimu vaid suurtes keskustes nagu Tallinn ja Tartu. Praeguse tuuri raames on Jenniferi sihtkohad Narva, kust ta just tuli, Kuressaare ja Viljandi. Kuressaarde tahaks ta aga kindlasti edaspidigi tagasi tulla.

“Ma pean tulema ikka siis ka, kui ilusam ilm on. Seni olen sattunud ainult sellisel aastaajal, kui kõik on hall,” nentis ta. Jenniferi hinnangul on Eestis elamise juures kõige naljakam see, et kuigi Eesti on nii tilluke ja vahemaad linnade vahel ei ole tegelikult ju üüratult suured – vähemalt kui võrrelda Ameerikaga –, siis Tartust Kuressaarde tulek võtab ikka vähemalt kuus tundi aega. Seega tuleb ettevõtmist rohkem planeerida ja leida endale ka ööbimispaik. “Ma siiski panustan sellele, et suvel saan tulla siia rattaga seiklema, kuid eks paistab,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)