Orissaare vallavanem jäi ametisse (62)

Orissaare vallavanem jäi ametisse

HAKKASID VASTU: Orissaare perearst Elo Lember (vasakul) ja Lembit Söömer kirjutasid mõlemad alla vallavanema toetuskirjale. Pärast umbusaldushääletuse läbikukkumist olid nad rõõmsad –”revolutsioon” sai maha surutud.
Foto: Egon Ligi

Vallavanem Aarne Põlluäärt kohalt kangutada soovinud opositsioon ei leidnud endale vastasleerist toetajaid ja pidi eilsel volikogu istungil tunnistama umbusaldusavalduse läbikukkumist.

Pärast umbusaldushääletuse läbikukkumist volikogus õnnitlesid ja kallistasid Põlluääre toetajad üksteist saali ukse taga ja kasutasid kuu aega kestnud “saaga” kohta, mis eile arvatavasti lõpule jõudis, isegi sõna “revolutsioon”.

Teadaolevalt sai umbusalduse protsess alguse sellest, et opositsiooni 7 liiget ei pooldanud valla osalemist loodavas MTÜ-s Orissaare Sport ning seejärel saatis vallavanem olukorrale hinnangu saamiseks kirja õiguskantslerile, süüdistades muuhulgas opositsionääre sihilikus vastutöötamises ja isiklikus vaenus.

Kuigi umbusalduse sihtmärgiks olnud vallavanem Aar-ne Põlluäär võttis volikogu istungi ajaks puhkuse ning Saarte Hääle andmetel esialgu ei plaaninud otsustavale hääletusele tulla, oli mees eile siiski kohal. Vallavolikogu esimees Kristjan Kana juhtis volikogu kindlakäeliselt, laskmata toimuval sõnasõjaks paisuda.

Vallavanema tugigrupina oli volikokku tulnud mitmeid inimesi, kes on seotud ka kodanikualgatuse korras kogutud 43 allkirjaga vallavanema toetuseks. Orissaare spordielu üks tugitalasid Milvi Viss kutsus volikogu üles toetama vallaelu senist toimimist ja andma rohelist tuld spordi mittetulundusühingule, millest asi ju alguse saigi. “Ma tahaks, et elu läheks edasi,” ütles Viss ja avaldas toetust ka MTÜ loomise eestvedajale Kaire Nurjale, kes olevat spordielu Orissaares viinud teisele tasandile.

Vissi sõnul on ju igati tervitatav, et noored mehed kaupluse juures hulkumise asemel palli mängivad. Milvi Viss lisas, et tal on hea meel, et kodanikualgatus sai nii palju allkirju kokku. Tema sõnul oli vallavanemale toetust avaldanud ka kohalik pensionäride ühendus. “Orissaare on olnud ikka pensionäride alev ja vald, te esindate ju meid,” lausus Viss.

Vallavanema toetuseks võttis sõna ka kohalik perearst Elo Lember, kes märkis, et pärast viimaseid valimisi toimunud võimuvahetus on elu paremaks muutnud ja pannud noori koos peredega kodukohta tagasi tulema. Tema sõnul on Orissaare valla probleemid kinni peamiselt isikutevahelistes vastuoludes.

“Kas see pole mitte kitsarinnaline?” küsis Lember ja kutsus samuti volikogu üles toetama vallavanem Aarne Põlluäärt, kellel on tema arvates olemas sellised väärt omadused nagu ausus ja inimlikkus. Lember ei jätnud sarjamata ka Saarte Häält, märkides, et ajakirjanik on teemat käsitlenud kallutatult ja näidanud asju vales valguses.

Opositsioon ei suutnud eilsel volikogu istungil eriti millegagi vastata. Maret Aardam märkis küll kõnealuse kodanikualgatuse kohta, et tema on rääkinud mitme allakirjutanuga, kes väitnud, et neile ei ole materjale, millele nad alla kirjutasid, tutvustatudki. Sellele vastas samuti algatusele alla kirjutanud Lembit Söömer, et kodanikualgatust ei reguleeri ükski seadus. Seega vastutab kodanik ise selle eest, kas ta kirjutab alla või mitte.

Volikogu umbusaldushääletus jagunes oodatult parteiliine pidi: 7 häält poolt, 8 vastu. Ametisse jäänud vallavanem Aarne Põlluäär lahkus kohe pärast hääletuse lõppemist, kuid sai vallaelanikelt õnnitlusi vastu võtta ka veel autoparklas. Põlluäär ütles Saarte Häälele, et ta usub, et vallas läheb elu nüüd rahulikult edasi ja kindlasti kutsutakse kokku MTÜ loomise alane ümarlaud ning vaadatakse teema uuesti üle. Oma sõnul usub ta, et mingisugusele kokkuleppele jõutakse kindlasti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 115 korda, sh täna 1)