Kärla vald rajab Karujärvele kaubasadama (17)

Saanud Euroopa struktuurifondidest 5,76 miljonit eurot toetust, alustatakse Saaremaa suurimas järves juba järgmisel nädalal süvendustöid, et rajada moodne kaubasadam ja reisisadam.

“Saaremaa Sadamas kaubavedu ei hakka kindlasti olema, seega leidsime oma niši,” ütles Saarte Häälele Kärla valla pressiesindaja, täpsustades, et saadud rahasumma on seekord eriline, kuna projekti elluviimisel ei pea olema valla omaosalust.

Sadama peamiseks sissetulekuallikaks saabki Saaremaa kaupade väljavedu. Juba on sõlmitud eelkokkulepped esimeste konteinerlaevade väljumiseks, lastiks kuivatatud lestad, dolomiit, koduõlu, kadakast võinoad ja Saaremaa erinevate rahvarõivaste motiividega kaunistatud esemed.

Sadamasse sissesõit hakkab toimuma Tagalahe kaudu. “Kavatseme süvendada Vanakubja oja, seejärel tuleb tekitada üks jupp kanalit ja siis süvendame ka Kalja oja. Samuti tulevad süvendustööd järves endas. Keskmiseks sügavuseks plaanime ca 30 meetrit,” selgitas kõneisik. Ta märkis, et järve väiksuse tõttu ei saa seal korraga liigelda rohkem kui kolm konteinerlaeva või tankerit.

Sadamat planeeritakse praeguse kämpingu kõrvale, vaid sadakond meetrit vasakule poole. “Kindlasti ei maksa puhkajatel nuriseda, et laevad tekitavad heitvett, müra ja veekeeriseid. Tuleb aru saada, et see on vallale väga tähtis,” rõhutas Kärla valla kõneisik.

Siiski on juba teada, et Kihelkonna vald, kellele kuulub pool Karujärvest, hõõrub juba käsi ja on sisse andnud taotluse hankimaks raha oma järvepoolele supelranna rajamiseks. Rajatava ranna suur pluss on just selle multifunktsionaalsus. “Meil tuleb midagi kõigile.

Bikiinides päevitajatele, poolpaljastele ja pärispaljastele,” rääkis Kihelkonna valla pressiisik, viidates, et nemadki on leidnud oma niši, kuna teadupoolest on Eestis nudistide randadega kitsas käes. Samuti planeeritakse teha kõrgete seintega labürint – piilumisharjumusega kodanike tarvis, kes saavad siis labürindis üksteist nurga tagant piiluda. Nii sadam kui ka supelrand peaksid valmima üsna pea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)