Abilinnapeaks võib saada ka mees (8)

Abilinnapeaks võib saada ka mees

 

Viimasel ajal on ajalehes Meie Maa spekuleeritud, et Kuressaare abilinnapea pikaks veninud valimisel osutub valituks naisterahvas.

Ometi on enamik naisi öelnud, et nad ei taha valituks osutuda. Või siis on nad kellegi poolt juba valitud. Saarte Häälele teadaolevalt on siiski mängus ka mehed. Meid konsulteerinud juriidikaspetsialistid on märkinud, et ei ole olemas mitte ühtegi õiguslikku takistust, mis võiks takistada abilinnapeaks saada meesolendil.

Vastavalt Eesti Vabariigi põhiseadusele on kõikidel võrdsed võimalused ning kui valituks osutub mees, ei riku see kindlasti ühegi naise põhiõigusi.
Saarte Hääl on uurinud mitmetest allikatest, kes on see salapärane kodanik, kes valitakse abilinnapeaks, kui praegune abilinnapea Mati Mäetalu suundub linnapeaks ja praegune linnapea Urve Tiidus suundub riigikokku, lahkudes linnapea ametist, mis omakorda tingib Mati Mäetalu lahkumise abilinnapea ametist, millest tulenevalt tekib karjuv vajadus uue abilinnapea järele, kes hakkab uue linnapea (kes oli varem abilinnapea – toim) alluvuses juhtima haridust ja kultuuri.

Saarte Hääl on suhelnud mitmete anonüümsete allikatega, kes on väitnud, et kaalumisel on tõepoolest olnud naisterahvad. Nimelt on seoses riigikogu valimistega jäänud töötuks mitmeid staarpoliitikuid. Esimese valikuna oli ühe allika kinnitusel kaalumisel olnud keskerakondlane Evelyn Sepp, kuid viimase kahjuks mängis asjaolu, et ta elab Tallinnas, Kuressaarde kolima ei olnud nõus ning nõudis taksosõidu kompenseerimist Tallinnast igapäevaselt Kuressaares töölkäimiseks.

Sellist raha linnal kusagilt võtta ei ole. Seda enam, et Saaremaa omavalitsuste liidu kergitatud liikmemaksu tõttu on püksirihma niigi koomale tõmmatud. Tõmmatud isegi nii palju, et tuli maha müüa Kuressaare linnapea hõbedast ametikett ja asendada see väheväärtuslikumast metallist taiesega.

Teise allika sõnul tehti ettepanek istuda Kuressaare abilinnapea toolile Anna-Maria Galojanile, kes kuuldavasti samuti otsib praegu tööd ja sissetulekut. Preili olnud igati vastutulelik ja olnud koguni nõus Saaremaale kolima, kuid tema puhul sai takistuseks see, et ta soovis endale ametirõivaid Armani ja Gucci viimasest kollektsioonist. Väidetavalt olla ta tööläbirääkimistel nipsanud, et isegi tehasetöölistel olevat oma vorm, millepoolest abilinnapea siis kehvem on! Paraku takerdus ka selle tagasihoidliku soovi täitmine rahaliste võimaluste taha.

Kuna enamik kandidaate on alt hüpanud, on abi saamiseks kuuldavasti pöördutud kohaliku veteranpoliitiku Toivo Aldi (fotol) poole. Aldi nimi kerkib alati üles, kui Kuressaares on vabanenud mõni juhtiv ametikoht. See, kas Aldist saab abilinnapea, peaks selguma täna, kuna nüüdseks juba riigikokku lahkunud linnapea Urve Tiidus, kelle lahkumine tingis Mati Mäetalu saamise linnapeaks ja see omakorda vajaduse uue abilinnapea järele, kes uue linnapea alluvuses hakkaks koordineerima haridust ja kultuuri, on väidetavalt lubanud öelda uue abilinnapea nime välja tänasel päeval.

Kommentaare ei olnud Saarte Häälel võimalik küsida kelleltki, kuna reporteri mobiiltelefoni aku oli tühi ja numbrid seal sees.

Laine Hari

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)