Varjupaiga üleandmine linnale venib (1)

Kuressaare linnas Kopli tn 5 asuva varjupaiga üleandmine mittetulundusühingult Sotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus linnavalitsusele venib, kuna kahe asutuse vahel on käimas lepingu lõpetamist täpsustav kirjavahetus.

“Ma tõesti ei prognoosi, millal linn varjupaigas toimetama saab hakata, sest ei tea, kui kaua see kirjavahetus käib,” ütles Saarte Häälele Kuressaare abilinnapea Argo Kirss.

Tema sõnul käib kirjavahetus praegu tempos “nädal ja kiri” ning Kirss peab seda oma sõnul üsna mõistlikuks tempoks, kuna seadus annab kirjadele vastamiseks aega maksimaalselt 30 päeva.

Abilinnapea sõnul on seni peamiseks vaidlemiskohaks jäänud EAS-i rahastatud projektid, mille järgi Kopli 5 hoones tegevus linnavalitsuse kinnitusel küll jätkub, kuid linnavalitsus ei saa võtta nende projektide eest enne vastutust, kui varjupaik pole linnale “kogu täiega” üle antud.

Lepingu lõpetamine varjupaiga praeguse haldajaga ei ole linnavalitsusele kaasa toonud ka mingit rahalist nõuet, ehkki algselt oli ka juttu, et rehabilitatsiooni keskus soovib saada n-ö kompensatsiooni tehtud investeeringute katteks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)