Linnavalitsuse ja lasteaiaõpetaja vaidlus jätkub (6)

Kuressaare linnavalitsuse ja Ristiku tänava lasteaia endise õpetaja Mirjam Veide vaheline töövaidlus ei saanud veel lõplikku lahendit, sest riigikohus rahuldas linnavalitsuse kaebuse vaid osaliselt ja kohtuasi saadeti tagasi ringkonnakohtusse.

Tüli Veide ja linnavalitsuse vahel algas 2009. aastal, kui kaks Kuressaare 5. lasteaia õpetajat ei olnud nõus palgakärpega ja ei kirjutanud uuele töölepingule alla. Siiski nende palka vähendati. Töötajad kaebasid töövaidluskomisjonile ja said ka õiguse. Õpetajad said küll osa palka tagasi, kuid seejärel ka koondamisteate, mille nad kohtus vaidlustasid.

Mõlemad soovisid tööle ennistamist, kuid Pärnu maakohus jättis hagi rahuldamata. Mirjam Veide esitas apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtusse, kes otsustas hagi rahuldada. Ringkonnakohus leidis, et õpetajaga sõlmitud tööleping ei ole lõppenud ning kuna linna asutuses ei olnud koondamissituatsiooni, ei olnud töötaja koondamine seaduslik.

Linnavalitsus ei olnud selle otsusega aga rahul. Teisipäeval otsustas riigikohus linna kaebuse osaliselt rahuldada ja saata asja ringkonnakohtule uueks läbivaatamiseks. Riigikohus leidis, et kohaliku omavalitsuse haldusaktid olid linna asutusele täitmiseks kohustuslikud ja mõjutasid töötajatega sõlmitud töölepingute tingimusi.

Linna asutusel ei ole muid tuluallikaid peale linna eelarve. Seega oli linna eelarve negatiivne muudatus riigikohtu hinnangul otseselt põhjuslikus seoses asutuse pedagoogide palgafondiga ning selle vähenemisest tulenes ka hageja palgamäära vähenemine.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)