Juhtkiri: Uste paugutamine pole lahendus (3)

Eesti regionaalpoliitika on selline, et maakonda kui sellist ei ühenda suurt miski. Maavalitsus on riigi käepikendus. Teoorias peaks omavalitsuste liit olema see organisatsioon, kes kaudselt rahvast esindab. On seal ju omavalitsuste esindajad, kes on mandaadi saanud oma inimestelt.

Juba mõnda aega on teada, et Saaremaa omavalitsuste liidus käärib. Kaarma vallal viskas lõplikult üle ja eile astuti SOL-ist välja. Keset eelarveaastat Kuressaare linnal ja Kaarma vallal tõstetud liikmemaksu põhjuseks toomine töötas kindlasti koos faktiga, et kaks suurt ei suutnud enam kannatada, et ülejäänud 14 väikest neid millekski ei pea. Olukorras, kus 54% maakonna rahvast esindavatel omavalitsustel on 2 häält 14 vastu, hakkabki uhkus rolli mängima.

Alati on kõige lihtsam minema marssida ja uks selja taga pauguga kinni lüüa. Kuid kas see on lahendus? Samas ei ole ka vale Kaarma ja Kuressaare soov, et liikmemaksud määrataks konsensuse alusel. Siis jõutaks ka kokkuleppele, mis rahuldab kõiki, ja saaks ehk maakonna elu arendamisega edasi minna. See on peeglisse vaatamise koht kõigi jaoks. Igatahes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)