Väinamere Liinid taotleb parvlaevadele lisareise

Väinamere Liinid taotleb parvlaevadele lisareise

UUS LAEV: Norras on valminud Saaremaa Laevakompanii laevastiku uusim alus, Hiiumaa.
Foto: www.marinetraffic.com

Mandri ja Muhu vahelist parvlaevaühendust opereeriv Väinamere Liinid on esitanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile (MKM) taotluse 1630 lisareisi teostamiseks. See tõstaks reiside arvu 12 236 pealt 13 866-le.

Kuivastu–Virtsu liinil hakkab suvel sõitma kaks uut laeva, mis suudavad esmakordselt tagada ka tippaegadel sellise võimsuse, et sadamates pikki ooteaegu enam ei ole. Lisareiside taotlemine on seotud vajadusega tagada vähemalt senine kvaliteet graafikutiheduse osas, varasematel aastatel on aastas tehtud kokku 15 500 reisi.

Kui praegu sõidab üks eelmisel aastal soetatud laev Hiiumaa ja mandri vahet, siis üsna pea jõuab sellele liinile uhiuus parvlaev Hiiumaa ning seni hiidlasi teenindanud laev tuuakse samuti Kuivastu–Virtsu liinile.

Liini praegune maht ei tagaks vedaja sõnul siiski laevale sellist koormust, mille juures oleks laeva otstarbekas opereerida. Teisele uuele laevale jääks aastas vaid 900 reisi, mis on 7% laeva tegelikust võimsusest, samal ajal on ministeerium nõustunud sellega, et teist uut laeva on liinile kohe vaja.

Mõlema uue laeva ressursi paremaks kasutamiseks ja teenuse ühtlustamiseks on vedaja sõnul sõidugraafikuid vaja tihendada. Väinamere Liinide kinnitusel on firma välja töötanud 35-minutilise intervalliga graafiku, mida katsetati edukalt eelmisel sügisel toimunud Saaremaa ralli ajal. Väinamere Liinid kinnitavad ka, et seni on uued laevad tõestanud oma otstarbekust ja sobivust Väinamere tingimustesse.

“Laevaliikluses on saavutatud selline kvaliteet, et ilmastiku tõttu pole uutel laevadel ära jäänud ühtegi reisi ja ei ole ka pikenenud reiside kestus, nagu see talveoludes Rohuküla–Heltermaa liinil seni tavapärane oli,” märgitakse Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli allkirjastatud taotluses. Erinevate transpordivahendite võimsuse maksimaalset ärakasutamist on toonitatud ka verivärskes IRL-i ja Reformierakonna koalitsioonileppes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)