Kinnisvaraturul on kõige nõutum kaup suvilad (5)

Kinnisvaraturul on kõige nõutum kaup suvilad

KÕIGE POPULAARSEM: Lisaks suvilatele on Natalija Leiteni sõnul populaarsed ka vanemad talukompleksid ja mereäärsed maad.
Foto: Egon Ligi

Kinnisvarafirmade hinnangul ei ole suvistes kinnisvaratrendides suuri ootamatusi tõenäoliselt tulemas, jätkuvalt on enamnõutud objektid Saare maakonnas suvilad.

Äripäeva ehitusuudisteportaal vahendab, et Saaremaa kinnisvaraturul on toimunud küllaltki oluline muutus – nimelt tahavad soomlased müüa oma kortereid Kuressaares, et soetada Saaremaal hoopis suvila.

Uus Maa Kuresaare kontori juhi Riho Mõisaääre sõnul on põhjus, miks põhjanaabrid selliseid samme astuvad, selles, et Saaremaal on suvilate hinnad langenud. Tänased soomlastest korteriomanikud on tema sõnul raha kõrvale pannud ja teevad hea meelega vahetuse – korter suvila vastu. Peamiselt otsivad soomlased Mõisaääre sõnul Saaremaal suvilaid, mis jäävad mere lähedusse, ning täpsem piirkond ei ole seejuures oluline, kuid tähtis on see, et hoones oleks võimalik kohe sees elada. Sobivaks suvituskohaks võib olla ka vanem talumaja tüüpi hoone.

Ärileht kirjutas seevastu alles hiljuti, et viimasel ajal on Saaremaa võlud enda jaoks avastanud hoopis Venemaa kodanikud. Arco Vara andmeil on selle põhjuseks asjaolu, et müügis olevaid objekte on idaturul aktiivselt reklaamima hakatud. Ka Saaremaa notarid kinnitavad ajalehe andmeil, et eriti suur huvi on venelastel Sõrve säärel asuvate suvilate vastu.

“Venemaa kodanikud tunnevad juba aastaid huvi Saaremaa kinnisvara vastu, neid meelitavad siia privaatsus ja nende jaoks soodsad kinnisvarahinnad,” rääkis Saarte Häälele Compakt Kinnisvara Saaremaa büroo juhataja Natalija Leiten. Just suvilad ongi Leiteni sõnul praegu Saaremaal üks kõige liikuvamaid kaupu ning kinnisvara soetajate seas jätkuvalt nõutud. Samas küsitakse tema sõnul ka vanemaid talukomplekse, mille hind on keskmiselt 19 000–35 000 eurot.

Nõudlust on ka Kuressaares asuvaile kahetoalistele korteritele. “Suur nõudlus on ka üürikorteritele, kuid kahjuks on pakkumisi vähe,” möönis Natalija Leiten, lisades, et üüri suurus jääb praegu vahemikku 127–225 eurot kuus. Tulevane suvi ei erine aga trendide osas tema hinnangul eelmistest aastatest kuigipalju. “Kõige populaarsemad on ikka suvilad, vanemad talukompleksid ja mereäärsed ja -lähedased maad,” tunnistas ta.

Majanduslikult keerulisel perioodil on Natalija Leiteni sõnul Saare maakonnas langenud uute korterite müügihinnad Kuressaares ja ka maapiirkonnas asuvate korterite müügihinnad. Korteritest kõige rohkem küsitud 2- või 3-toaliste müügihinnad on võrreldes 2007. aastaga langenud koguni ligi 20–30 protsenti. Võrdluseks tõi Leiten välja, et 2005.–2007. aastal oli Kuressaare korterite keskmine müügihind ca 12 000 krooni ruutmeetri eest. Masuaja kõige madalamad keskmised hinnad (6000–9000 krooni ruutmeeter) jäid aga 2009. aastasse ja 2010. aasta esimesse poolde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 93 korda, sh täna 1)