Erki Evestus sõidab Narva Pilkajat esitlema (2)

Erki Evestus sõidab Narva Pilkajat esitlema

KARIKATURIST ON STARDIVALMIS: Pilkupüüdev Pilkaja pihus, on Erki Evestus oma Kudjape ateljeest valmis Narva poole teele asuma, et piirilinnas 1. aprillil rahvusvahelisel karikatuurivõistlusel uut ajakirja esitleda.
Foto: Egon Ligi

Karikaturist, Ösel MC eestvedaja ja Kuressaare kunstikooli õpetaja Erki Evestus on koos motoklubikaaslase Eero Lattuga valmis saanud pilke- ja naljaajakirja Pilkaja esimese numbri, mille esitlus toimub 1. aprillil Narvas, kus avatakse rahvusvaheline karikatuurivõistlus.

“Ajakirja väljaandmise idee tekkis juba möödunud aasta oktoobris. Mind kutsus külla eesti karikaturistidest kogumikku koostav Viljar Ansko. Temaga juttu rääkides selgus, et eestlastele on oma huumoriajakirja vaja,” ütles Erki Evestus.

Nüüd on ajakirja tegemise-toimetamise oma õlule võtnud Erki ja trükitöösturi kogemusega Eero Lattu. Ühendasime jõud. Aktaprindi omanik saarlane Anti Kuus on kolmas toetav jõud,” märkis Evestus. Pilkaja pilkab 24 leheküljel. Avanumbris on Viljar Ansko lugu “Kummarduseks karikatuurikunstile”, telenägu Andres Raid kirjutab rubriigis “Mulle isiklikult tundub, et…”, rubriigis “Midagi erilist” saab lugeja teada kollektsionäär Hubert Tammiku kogumiskirest.

Lugeja saab aimu sellestki, mille või kelle üle eestlased 1926. aastal nalja viskasid. Võrdluseks on toodud nüüdisaegsed kooliõpilaste naljad. Ajakirjaveergudel on ka huumorikool ja kaebuste nurk. Ei puudu ka must huumor. Koomiksid, naljakad reisikirjad ja muud naljajutud on vaatamist-lugemist väärt.

Autorite kaasamisega Erki Evestuse sõnul probleeme pole. “Kui me üleskutse netiavarustesse üles panime, siis tuli positiivne vastukaja nagu paisu tagant, kõik oleksid seda ajakirja justkui oodanud,” rõõmustas Evestus. Pilkaja ilmub kord kuus. Hind on 2 eurot. Alates kolmandast numbrist saab ajakirja ka tellida. Esimene number peaks Saare maakonnas müügile ilmuma 1. aprillil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 132 korda, sh täna 1)