Kuressaare lasteaiad kipuvad kitsaks jääma (16)

Sügisest on Kuressaare linna lasteaedadesse registreeritud tunduvalt rohkem lapsi, kui rühmadesse mahub.

Sellele viitas neljapäeval volikogu istungil volinik Anti Toplaan, kellele vastas linnapea Urve Tiidus. Ta nentis, et pikkade aastate praktika on näidanud, et sõimerühmade järjekorda registreeritakse laps sageli ka nö igaks juhuks ja siiani on kohtade defitsiit sügiseks ära klaarunud.

Linnapea märkis, et sõimerühmades ei ole kõik lapsed teatavasti kunagi 100% kohal, mis on ka mõistetav, sest kollektiivis haigestutakse kergemini, vanematel on võimalik neid koju jätta, aga see tähendab, et laste arvu siiski suurendada ei saa.

“Meie haridusosakond sellega väga tõsiselt tegeleb ja siiamaani oleme suutnud olukorrad ära lahendada – oleme teinud isegi rühmi juurde. Praegu me seda ei plaani, pigem see järjekord kevadkuudel, juunis-juulis klaarub, kes sinna jäävad, kes ära lähevad,” rääkis linnapea. Ta tõdes, et puudu võib jääda ehk 10–15 kohta.

Tiidus kinnitas, et kindlasti ei saa Kuressaare linnavalitsuse käitumine olla selline, et inimene kolib sel põhjusel kuskile mujale, et ta ei saa last lasteaeda panna.

“Kuressaare huvi on see, et rohkem lapsi oleks toimetamas meie asutustes. Kuid kui see toob kulu, et me peame uusi rühmi avama, siis on see kaalumise koht. Ja siis peab linnavalitsus kaaluma, kui palju on lasteaedades linnalapsi ja maal elavate perede lapsi, sest nende vanemad käivad linnas tööl ja ei taha lapsi mujale lasteaeda viia,” rõhutas Tiidus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)