Kärla lasteaed peab oma 45. sünnipäeva suure tralliga (4)

Täpselt nädala pärast ehk 1. aprillil saab Kärla lasteaed 45-aastaseks ja selle tähistamiseks on lasteaial kavas terve nädala jagu vahvaid üritusi.

Lasteaia direktor Maiu Raun kinnitas Kadi raadiole antud intervjuus, et lasteaiapere on sünnipäeva tähistamist võtnud väga tõsiselt ning selles on neile suureks abiks olnud lasteaia hoolekogu. “Hoolekoguga koos oleme selle plaani paika pannud,” sõnas ta. Sünnipäeva tähistamisega hakati direktori sõnul pihta tegelikult juba sel nädalal. “Kutsusime lapsevanemaid mekkima lasteaia sööki, et lapsevanem saaks teada, kuidas lapsed lasteaias söövad ja kuivõrd lapsevanemad ise võiksid selle toiduga rahul olla, mida me pakume,” rääkis Raun.

Peale toidumekkimise on kavas veel terve jada üritusi. “Näiteks käib meil praegu kodudes ringi vihik, kuhu proovime kirja panna lasteaia kohta ühe pika luuletuse. See vihik käib perest peresse ja iga pere kirjutab sinna ühe salmi Kärla lasteaia kohta,” selgitas lasteaia direktor. Täispikk luuletus, mis peaks täpselt sünnipäevaks valmis saama, on siis plaanis ette kanda 1. aprilli aktusel. “Lisaks sellele valmistavad pered koos lasteaiale sünnipäevakaardi, mille pealkiri on õnnesoovid lasteaiale,” märkis Maiu Raun, lisades, et selle ettevõtmise eesmärk on õpetada lapsi oma soove välja ütlema ja edastama.

27. märtsil on aga esmakordselt võimalus koonduda Kärla lasteaia lipu alla ja samal päeval kell 13 toimub Kärla kirikus lipu õnnistamine. “Kuna meie jaoks on see väga ajaloolise tähendusega, siis oleme otsustanud jagada seda kõigi meie jaoks oluliste inimestega. Kõik need, kes on kunagi saanud osa lasteaia tegemistest, on väga oodatud sellele õnnistamistseremooniale,” kinnitas Maiu Raun.

Terve järgmise nädala on aga käimas tõeline sünnipäevatrall. “On etendusi laste jaoks ja koos tordisöömist, hoolekogu toel on personalil võimalik majast ära käia ja samal ajal on lapsevanemad rühmas ning saavad kätt proovida, kuidas on lasterühma juhtida,” märkis Raun. Pidustuste finaal toimub tema sõnul aga 1. aprillil ning oodatud on nii lasteaia endised juhid ja töötajad kui ka head toetajad ja sõbrad.

Kärla lasteaia nimekirjas on praegu 57 last ja lasteaia direktori sõnul võivad nad end vabalt nimetada poiste lasteaiaks. “Meil on 36 poissi ja 21 tüdrukut,” nentis Maiu Raun.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 179 korda, sh täna 1)