Kodanikukomisjon plaanib tohtreid Kuressaarde meelitada (5)

Oma viimasel kokkusaamisel otsustas Kuressaare linnavolikogu linnakodaniku komisjon, et kuna mõne eriala arste Saaremaal napib, siis tuleks hakata meditsiinilist kaadrit Kuressaarde meelitama.

Sihtasutuse Kuressaare Haigla juht Viktor Sarapuu pidas komisjoni säärast otsust veidi luuleliseks ja ütles, et arstide põud on ikkagi põhjustatud riigi tervishoiupoliitikast ning Kuressaare ei erine siin millegagi mõnest teisest piirkonnast. “Kui inimesi (arste – toim) füüsiliselt ei ole, siis neid lihtsalt ei ole,” ohkas Sarapuu, kes oma sõnul siiski loodab riigikogu uue koosseisu peale.

Saaremaale ei taha jääda ka residendid ning kuna Kuressaare haigla on sihtasutus, ei ole ka võimalik näiteks õpingute ajal kedagi toetada suunitlusega ta hiljem Saaremaale tööle saada. Sarapuu sõnul ei ole uute arstide Kuressaarde tööle kutsumisel olnud kasu ka linna poolt pakutud hüvedest.

Nii on haigla andnud linnale tagasi kaks munitsipaalkorterit, mis eraldati kooli lõpetavatele arstidele elamispinnaks. Üht neist korteritest ei saadudki kasutusele võtta ning teine, kuhu kolis kõrvaarst, on tänaseks taas vaba, sest üür oli selline, mis pani üürniku uut kodu otsima. “Kui Kuressaares üldse millegagi rahul olla, siis on see perearstide kättesaadavus,” märkis komisjoni koosolekul Saaremaa perearstide esindaja Kerli Jaagosild.

Tema kinnitusel töötab maakonna 17 perearstist üheksa Kuressaares ning lisaks nendele on kolmel maa-perearstil vastuvõtt ka linnas. Kuressaare haigla ravijuhi Reet Tuisu sõnul on Saaremaal praegu vaja silmaarsti, psühhiaatrit, gastroenteroloogi ja poole kohaga kardioloogi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)