Ajaloohuvi viis mehe trellide taha (1)

Prokurör küsis eile Kuressaare kohtumajas kuue aasta pikkust reaalset vangistust 43-aastasele Kaidole, keda süüdistatakse kokku viieteistkümnes sissemurdmises ja varguses, mis mees möödunud suvel Saare- ja Hiiumaal toime pani. Lisaks süüdistatakse teda suures koguses tulirelvade ja laskemoona ning lõhkeaine ebaseaduslikus käitlemises. Mees ise kinnitas, et kogus relvi ja vanavara seoses tõsise ajaloohuviga.

Kaido kaitsja palus kohtul kaaluda võimalust karistada Kaidot tingimisi, mitte pika reaalse vangistusega. Tema sõnul on Kaido oma tegu kahetsenud ja üle poole aasta juba ka vahi all olnud. Kohtumajas Kaido kahetses oma tegu, vabandas kannatanute ees ja lubas tekitatud kahju esimesel võimalusel hüvitada.

Süüdistuse kohaselt tungis mees eelmise aasta suvel ja septembris Saare- ja Hiiumaal elumajadesse ja suvekodudesse, kust ta varastas erinevaid, valdavalt ajaloolise väärtusega esemeid. Kokku tekitas ta kannatanutele lõhkumise ja vargustega kahju ligi 3700 eurot. Paljud kannatanud on eeluurimise käigus osa varastatud esemetest siiski tagasi saanud.

Lisaks süüdistati meest ka registreerimata laskekõlbulike tulirelvade ja laskemoona ning lõhkeaine hoidmises, mille käitlemiseks tal luba puudus.
Politsei tabas Kaido mullu 22. septembril, kui ta sõitis maanteel rolleriga, kaasas suured kotid. Politsei pidas mehe kinni ja tema kottidest leiti varastatud esemeid.

Läbiotsimise käigus leiti tema elukohast lisaks varastatud esemetele ka üheksa jahipüssi, vintpüss ja revolver, soomustläbivaid lõhkepäid ja suures koguses lõhkeainet. Tallinna lähistelt ja Sõrvest oli Kaido oma kinnitusel metalliotsija abil leidnud mitu sütikuta granaati, granaadilõhkepäid, lõhkelaenguid ja paar mürsku, mida mees samuti kodus hoidis.
2010. aasta 23. septembrist viibib Kaido vahi all. Millise otsuse kohus teeb, selgub 6. aprillil.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 102 korda, sh täna 1)