Lugeja kiri: Liina Tokyost: just viskas jälle ühe 5,3-pallise värina

Aga õhkkond on siin rahulik. Eelmise nädalaga võrreldes on rohkem inimesi jälle hommikuti tööle minemas ja rongiliikluse üle ei saa ka kurta. Osa jaapanlasi on ära sõitnud Osaka poole või hoopis välismaale. Juhtusin eile rongis rääkima ühe vanema naisterahvaga, kes oli sõitmas Londonisse.

Miskipärast ei ole Jaapani press/valitsus suuteline oma rahvale esitama konkreetseid fakte olukorrast. Inimesed on segaduses, ei tea, mida teha.
Paljud rahvusvahelised suurfirmad on oma kontorid määramata ajaks Osakasse üle viinud, töötajad elavad hotellides. Välisriikide saatkonnad kutsuvad oma inimesi koju tagasi.

Radiatsiooni taset näitavaid saite on väga palju, neid kõiki ei jõua isegi vaadata ja võrrelda. Praegu paistab siiski olevat OK. Probleeme on elektriga, aga minu kodu piirkonnas on lubatud viiest elektrikatkestusest vool ära olnud vaid kahel korral. Õnneks olime varunud patareidel töötavad lambid (mitte taskulambid) ja enne, kui magama läksime, tuli vool ka tagasi.

Poodides on varusid täiendatud, kuid väga palju sõltub ka sellest, millises piirkonnas sa elad. Minu lähedal on nt WC-paber, vesi ja mähkmed otsas. Nädalavahetusel käisime Costcos’e hulgimüügilaos ja tellisime koju veevaru. Laupäeva lõunaajal olid suuremas supermarketis vesi, nuudlid, jahu, saiatooted otsas. Riiulid tühjad. Samas oli liha ja kana küllaga. Eks poodide varustamine oleneb ka kütusepuudusest.

Hirmu on ka tekitanud radiatsioonitase, mis on avastatud spinatis, piimas, vees. Paljud eestlasedki on ära sõitnud. Eks kõigil on, mille pärast muretseda. Minul olid juba enne seda traagilist päeva ostetud lennukipiletid puhkuseks Eestis. Nüüd on hea tunne, sai väga õigel ajal see tehtud. Peab ainult äralennuni vastu pidama. Seega, kui kiiritus ära ei võta, oleme aprilli lõpus kohal.

Täna saadeti meile Eesti saatkonnast kiri, et jooditablette juba jagatakse. Tekkis küsimus, kas nüüd on käes aeg paanikaks.

Liina Kuusik
22.03 kell 12.57 (meil kl 7.04) Tokyost

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)