Kuressaare jagas turismimessidel õigusi golfimänguks

Kuressaare linnavolikogu peaks oma järgmisel istungil vastu võtma otsuse, millega linna omanduses olevad golfimänguõigused jagatakse turunduskampaania korras laiali. Tegelikult on õigusi jagatud juba ka turismimessidel.

Kuressaare linnavolikogu järgmisele istungile esitatud eelnõus seisab, et Kuressaare linn jagab laiali 2205 tasutud golfimängupiletit, mis linn on saanud endale aktsiate kohustusliku hooldustasu tasumise eest. Jaotuse esimeses nimekirjas seisab, et 50 piletit saab Kuressaare turismiinfokeskus rahvusvahelistel turismimessidel Tourest 2011 ja Vivattour 2011 jagamiseks. Saarte Hääle andmetel said need õigused nimetatud messidel ka jagatud.

Saarte Hääle küsimusele, et mille alusel linnavalitsus linnavara laiali jagab enne, kui volikogu selleks loa on andnud, vastas veel viimaseid nädalaid ametis olev linnapea Urve Tiidus, et lähtuti linnavara valitsemise korrast, mis lubab linnavara käsutamise üle otsustada valitsusel, kui selle vara soetusväärtus on väiksem kui 30 000 krooni ehk 1918 eurot.

Selleks aluseks olevat 15. veebruaril linnavalitsuses toimunud arutelu, mis on ära märgitud ka protokollilise otsusena. Samas küsimusele, et miks peab siis volikogu otsustama asja, mis on juba otsustatud ja mis on ära antud, Tiidus ei vastanud.

Saarte Hääl küsis kommentaari nii volikogu rahanduskomisjoni esimehelt Tiit Sarapuult kui ka volikogu esimehelt Erik Keerbergilt. Kumbki neist ei vastanud küsimusele, miks eelnõus jagatakse juba jagatud vara. Sarapuu märkis hilisemas telefonivestluses, et ta ei oska tõepoolest sellele küsimusele kohe vastata.

Urve Tiidus märkis vastuseks vaid niipalju, et linnavalitsuses otsust tehes lähtuti sellest, et sellekohane otsus antakse hiljem kinnitamiseks volikogule ühes paketis kõigi mängupiletite levitamise otsusega. Nii Keerberg kui ka Sarapuu olid samas kindlad, et linnavalitsus ei ole oma volitusi ületanud. Keerberg ütles, et tuleks mõista ka seda, et mänguõiguste näol ei ole tegemist kuluga, vaid hüpoteetilise saamata jäänud tuluga.

“Kuressaare on pidanud oluliseks rakendada tasuta mänguõiguste pakett piirkonda tutvustavate tegevuste koosseisu. Selle tegevuse kaudne tulu on kindlasti laiem kui mänguõiguste realiseerimisest saadav võimalik tulu,” lausus volikogu esimees.

Kuressaare sai õigused letihinnast palju odavamalt. Sama summa mänguõiguste letihind golfikeskuses oleks 121 275 eurot. Linnavalitsus soovib vastavalt eelnõule jagada mänguõigused ära lisaks turismimessidel jagamisele mitmete sihtgruppide vahel. Mängõiguse kasutamine eeldab green card’i ehk siis golfikursuse läbimist.

Linnapea ei välistanud pahatahtlikkust ehk siis seda, et mänguõigustega hakatakse kauplema n-ö mustal turul. Siiski väitis ta, et kuna kõik piletid on numereeritud, siis kasu sellest keegi lõigata ei saa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)