Kitzbergi parklas hakatakse rentima Segway liikureid (4)

Kuressaare linnavalitsus võttis eilsel istungil vastu otsuse anda August Kitzbergi tänav 2A asuva autobusside parkla hoone otsustuskorras üürile Super Segway OÜ-le. Super Segway hakkab parklas rentima tasakaaluliikureid ehk segway’sid ning üürileping nendega sõlmitakse kolmeks aastaks alates 1. aprillist.

Seg-way liikurite müügi ja rentimisega tegeleva firma tegevdirektor Rain Aduson (fotol) ütles Saarte Häälele, et esialgu on neil plaanis Kuressaares huviliste käsutusse anda viis tasakaaluliikurit. Uksed Kitzbergi parkla hoones on kavas lahti teha aga juba aprilli keskel.

Saaremaalt pärit Adusoni sõnul on Kuressaare ideaalne koht liikuritega ringi vuramiseks. “Saab ideaalselt ka munakividel sõita, ei raputa see midagi. Kuressaare vahel on nendega mugav turistil ja miks mitte ka kohalikel ringi sõita ning linnaga teistmoodi tutvuda,” rääkis Aduson.

Lisaks on kavas korraldada Kuressaares tasakaaluliikuritega mitmesuguseid ekskursioonivõimalusi ning võimalik, et edaspidi saab ka golfiväljakul kasutada spetsiaalseid Segway liikureid. Adusoni sõnul saab liikuritega vägagi edukalt sõita kas või üle lossivallide, vaid sõiduteel nendega liigelda ei tohi.

Kui Tallinnas rendib firma liikureid välja 32-eurose tunnihinnaga, siis Kuressaares kujuneb tunnihinnaks Rain Adusoni kinnitusel 30 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)