Tähtede mäng täitis ülesande (galerii)

Tähtede mäng täitis ülesande (galerii)

SUUR JA VÄIKE: Saaremaa viimaste aastate parim korvpallur Mario Paiste proovib takistada Martin Müürseppa.
Foto: Raul Vinni

Saaremaa ühisgümnaasiumi kuuendat aastat toimunud heategevuslikul korvpallišõul Tähtede Mäng suudeti võetud ülesanne taas kord täita ja koguda vajalik rahasumma.

Seekord saadi kokku 1778 eurot, mis läheb kahele abi vajavale lapsele neile eluks hädavajalike vahendite, ratastooli ja seisulaua muretsemiseks. Üritusele kogunes publikut inimest 700. Kuuenda aastaga jõudis SÜG-i õpilaste korraldatav üritus omamoodi verstapostini – nüüdseks on kuue aasta jooksul toetust kogutud juba üle 100 000 krooni.

Õpilaste ja vilistlaste mängu publikumagnetid olid tänavu Eesti korvpalli lähiajaloo kaks suurkuju: läbi aegade Eesti parimaks korvpalluriks peetud Martin Müürsepp ning Kalevi meeskonna kunagi NSV Liidu meistriks ja Eesti koondise EM-l 6. kohale tüürinud treener Jaak Salumets. Lisaks osalesid šõul Eesti üks teenekamaid mängijaid ja treenereid Heino Enden, hiljuti ketsid varna riputanud Tarmo Kikerpill ja sel aastal saarlaste parima korvpalliklubi Javicar/ SWE-7 üheks veduriks tõusnud Mario Polusk.

Šõumängule omaselt kulges kohtumine punkt punktilt, poolajaks jõuti 53 : 53 viigini. Viigiseisu jätkus mängu lõpuni, kuid enne viimast rünnakut olid paremal positsioonil vilistlased, kes juhtisid 99 : 97. Õpilaste meeskond suutis palli viimaseks viskeks küll Martin Müürsepani toimetada, kuid mehe üritus ei kandnud vilja ja võit läks seekord kooli juba lõpetanud meeste kontole.

Mängus enim tähelepanu saanud Martin Müürsepp tunnistas, et mäng oli enam-vähem, olgugi et viimane vise ei tabanud. Tema sõnul on ta pärast 2010. aasta kevade Eesti meistrisarja finaali ketsid jalga tõmmanud vaid korra – kolm päeva enne Tähtede Mängu toimus BC Kalev /Cramo (Müürsepp on meeskonna treener – toim) toetajate mäng. Müürsepp tõdes küll, et korvpallist on isu täis ja jalad teevad mängides valu, kuid märkis samas, et taolistel mängudel saab ta ikka kaasa lüüa.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)