Purjus alaealised autohõivajad said karistada (7)

Kuressaare kohtumajas mõisteti tingimisi vanglakaristus kolmele alaealisele noorukile, kes tungisid mullu detsembris kallale kahele mehele ja võtsid neilt auto, millega nad hiljem avarii tegid.

Jõhker kuritegu pandi toime ööl vastu 10. detsembrit Pihtla vallas Kaali külas, kui viis purjus noormeest nõudsid, et parklas koos sõpradega alkoholi tarvitanud autoomanik nad linna sõidutaks.

Kuna kokkuleppele ei jõutud, tungisid kolm 17-aastast nüüdset kohtualust autoomanikule ja kõrvalistmel istunud mehele kallale ning peksid neid käte ja jalgadega. Seejärel hõivasid nad auto. Üks noormeestest nõudis endale ka autoomaniku telefoni, mille too vägivalla jätkumist kartes ka loovutas.

Autosse võeti veel kaks noormeest ja viiekesi sõideti edasi Valjala poole. Maanteel ei tulnud roolis istunud nooruk masina valitsemisega enam toime ja auto sõitis lumme kinni. Noormehed jätsid masina hange ja jalutasid minema. Kuriteoga põhjustasid nad kannatanule 733,54 euro suuruse kahju.

Kahe autos istunud noormehe suhtes leidis prokuratuur võimaluse kohtuväliseks lahendiks. Üks saadeti alaealiste komisjoni ja täisealisele noormehele mõisteti 80 tundi üldkasulikku tööd. Kohtupinki jõudnud, kuid varem kriminaalkorras karistamata 17-aastased poisid tunnistati süüdi võõra vallasasja omavolilises kasutamises vägivallaga ning neid karistati kaheaastase vangistusega tingimisi 18 kuu pikkuse katseajaga.

Telefoni röövinud poisile mõisteti kahe aasta ja kuue kuu pikkune vangistus samuti tingimisi 18 kuu pikkuse katseajaga. Noormehed on katseajal allutatud käitumiskontrollile ja neil on keelatud tarvitada alkoholi. Kohtunik pidas tingimisi karistust võimalikuks seetõttu, et kõik kohtualused kahetsesid oma süüd, on alaealised ja varem kohtulikult karistamata.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 45 korda, sh täna 1)