Juhtkiri: Maailma huvitab, Eestit mitte (1)

Paar nädalat tagasi toimusid Nasval DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistrivõistlused. Tulid väga äkki, kuid sellel alal nii käibki. Kus on jää, sinna minnakse. Seekord oli Euroopa parim jää Suures Katlas.

Saaremaa ajaloos esmakordselt siin peetud tiitlivõistlustele saabus 200 inimest kogu maailmast. Kuressaare linnas peatunud purjetajad tõid kindlasti kasu siinsele puhkemajandusele. Ja mitte vähe arvatavasti. See oli üks pluss.

Teine pluss on see, et Kuressaare, Nasva ja kindlasti ka kogu Eesti sai sellise meediakajastuse, et hoia ja keela. Saksa telekanal ZDF, ameeriklaste CNN. Kümnete minutite kaupa eetriaega. Ja mitte ainult purjetamisest. Vaid ka jääteest, Saaremaast, Kuressaarest. Usutavasti pole Saaremaa nii suurt rahvusvahelist kajastust enne saanud.

Aga meele teeb kurvaks see, et Eesti riiklikku meediat see ei huvitanud. Riigitelevisiooni panuseks oli veidi üle minuti kestnud uudisklipp, üleriigilised lehed tegid vaid pressiteadetest copy-paste. Kurb, väga kurb. Et Eesti meedia seda ei väärtustanud. Seekord tegid võõrad meile meie oma kodus pähe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)