Valjala lasteaias tähistati emakeelepäeva

Valjala lasteaias tähistati emakeelepäeva

TUBLI LAPS: Kaheaastane Maarika Murd saab tänukirja lasteaiaõpetaja Maire Väesterilt.
Foto: Kristiina Maripuu

14. märtsi hommikul kogunesid Valjala lasteaia lapsed päikest täis saali, kus toimus emakeelepäevale pühendatud luulelugemise võistlus.

Lasteaiaõpetaja Maire Väester alustas Leelo Tungla luuletusega “Emakeele tund”, mis lõppes sõnadega “Õpetaja lausus: “Ole hoolas emakeeles – see peab seisma igaühel nagu ema meeles!””. Lapsevanematel oli palutud oma lapsele kodus üks luuletus õpetada. Nüüd loetigi vahvaid salme võilillest, hiire autost, kuldnokast, kodumaast, kevadest, emast ja muustki.

Lasteaia juhataja Marina Tamme meelest on oluline, et laps oskaks oma emakeeles korrektselt väljenduda. “Kindlasti on see üritus osa koostööst lapsevanematega, sest luuletus otsitakse ja õpitakse kodus ja lasteaiaõpetajad aitavad lapsel korrata,” selgitas juhataja toreda traditsiooni olemust.

Tähtis on anda võimalus kõigile, sest see kogemus annab julgust ja esinemisoskust. Lasteaiale on selline võistlus ka hea viis lapsi tunnustada, kiitva sõna, pai ja väikese auhinnata ei jäänud esinejatest ükski. Kõik osalejad said ka nimelise tänukirja. Igas vanuserühmas selgitati välja esikolmik nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses ning eripreemiaid jagati julge ja vapra esinemise eest. Hinnati ilmekust, teksti peast esitamist ja esinemisoskust. Sel ajal, kui žürii esinejaid järjestada püüdis, mängiti saalis ringmänge, mis lastele väga meeldisid.

2–3-aastastest tüdrukutest sai I koha Elina Kurgpõld, kes esitas Leelo Tungla luuletuse “Aabits”. Sama vanadest poistest pälvis I koha Karmo Kastein Erika Esopi luuletusega “Oh neid poisse”. 4-aastastest tüdrukutest sai I koha Karola Kirst Uno Leiese luuletuse “Kevadekuulutajad” lugemise eest. Poistest läks I koht Oskar Maripuule, kes luges Merike Lillo luuletust “Üllatus emale”.

5-aastaste poiste ja tüdrukute eraldi arvestust ei peetud, kuna osales vaid üks tüdruk. I koha sai Rinaldo Vallik luuletusega “Kevad tulekul”. 6–7-aastaste tüdrukute I koha pälvis Cariina Latkin, kes luges Ira Lemberi luuletuse “Kuldne aas”. Sama vanuserühma poistest tunnistati I koha vääriliseks Andris Tambur Heiki Vilepi luuletusega “Kaks pilti”.

Kristiina Maripuu

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 426 korda, sh täna 1)