Bermuda on Saarte mängudeks peaaegu valmis

Bermuda on Saarte mängudeks peaaegu valmis

AREEN: Golfimängijate võistluspaik asub otse ookeani veeres.
Foto: Anu Vares

Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IIGA) peakomitee eelmisel nädalal Bermudal toimunud koosolekul osalenud Anu Vares kinnitas, et 2013. aastal Bermudal toimuvad Saarte mängud kujunevad unustamatuks elamuseks.

Esimest korda teispool Atlandit toimuvate mängude korraldajasaarel peetud koosolekul arutati Varese sõnul mitmeid administratiivseid küsimusi. Pikem arutelu toimus Saarte mängude tuleviku teemal – kas ja kuidas peaks muutma mängude praegu hääletuse teel selguva korraldusõiguse saamist ning kuidas tagada, et Saarte mänge saaksid korraldada võimalikult paljud IIGA liikmessaared.

Võimalik on näiteks ka stsenaarium, et mängude korraldajaid enam ei valita, vaid määratakse soovijate osas mingi rotatsioon. Lõplik otsus tuleviku suhtes tehakse suvel Wighti mängude ajal peetaval üldkoosolekul. Seal valitakse taas ka peakomitee liikmeid. Saaremaa on oma kandidaadiks seadnudki just Anu Varese.

Ülejärgmiste mängude toimumispaik on Varese sõnul võistluste läbiviimise seisukohalt valmis. Spordibaasidega muret ei ole. Anu Varese sõnul on hea see, et mitmed baasid on Hamiltoni linnas koos. “Suurimaks väljakutseks saab osalevatele saartele ja sportlastele transport Bermudale ja majutus,” arvas Vares.
Bermuda mängude korraldajad ise loodavad, et 2013. aasta Saarte mängudel osalejate arv on vähemalt 2000. Mõned IIGA liikmessaared tunnevad muret suurte reisi- ja majutuskulude pärast ning arvavad, et seetõttu võib nende delegatsioon tavapärasest palju väiksemaks jääda. See on kindlasti teemaks ka Saaremaa puhul.

Anu Vares ütles, et tema isiklik arvamus on, et kui IIGA liikmed valisid Bermuda 2013. aasta Saarte mängude korraldajaks, siis tuleks nende valikut austada ja saata mängudele võimalikult palju sportlasi. Seda enam, et Bermuda ise on alati suutnud saata Euroopas toimuvatele mängudele üsna suure delegatsiooni ja kindlasti pole Euroopasse tulek nende jaoks mitte odavam kui eurooplastel sinna minna.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 72 korda, sh täna 1)