Avatud on kõik kuus ametlikku jääteed

Eile avas maanteeamet taas liikluseks mandri ja Muhu vahelise 12 kilomeetri pikkuse jäätee pealesõitudega Virtsust ja Kuivastust. Saaremaa Teed AS-i teemeister Vilmar Laak ütles, et seda, kui kauaks mandri ja Kuivastu vaheline jäätee avatuks võib jääda, ta prognoosida ei oska.

“Paraku sõltub kõik ilmastikust, veetõusudest, mõõnadest, jäässe tekkivatest pragudest, õhutemperatuurist. Me anname andmed siin ikka üks päev korraga,” rääkis ta. Laak lisas, et muutused võivad toimuda ühe ööga, kui vesi tõuseb või tuul keerab. “Praegu on jäätee aga sõidetav,” kinnitas ta.

Teemeister rääkis ka, et eile paistis juba, et neid julgeid, kes jääteele tulevad, hakkab vähemaks jääma, paljude sõiduautode juhid eelistasid parvlaeva. “Inimesed vist lihtsalt ei julge tulla, kuigi praegu pole jääteel vigagi. Vett peal ei ole, selliseid kohutavaid pragusid ei ole, mõlemas suunas on üks sild ka peal, mis ei tohiks kedagi kohutada. Sellest peaks üle saama iga sõitja,” lausus Laak.

Teemeister möönis siiski, et eks see jäätee aeg hakka muidugi juba ka ümber saama – kevad ju käega katsuda.

AVATUD JÄÄTEED
Sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni on kella 18.30-ni avatud Haapsalu–Noarootsi 3,5 kilomeetri pikkune jäätee pealesõitudega Haapsalust Suur-Mere tänava lõpust ja Noarootsis Österby sadamast. Avatud on ka mandri ja Vormsi vaheline 9,5 kilomeetri pikkune jäätee pealesõitudega Rohuküla ja Sviby sadamast.

Lahti on mandri ja Hiiumaa vaheline 25,5 kilomeetri pikkune jäätee pealesõitudega Rohuküla sadamast ja Hiiumaalt Sarvelt ning Hiiumaa ja Saaremaa vaheline 18 kilomeetri pikkune jäätee pealesõitudega Tärkmalt ja Saaremaa Triigi sadamast.

Kella 18-ni on avatud mandri ja Kihnu saare vaheline 12 kilomeetri pikkune jäätee pealesõitudega mandril Munalaiu sadama teelt ja Kihnus Sääre küla Suigatsaare sadamast. Sõltuvalt ilmaoludest võib maanteeamet jääteed sulgeda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)