Tuleb valmistuda üleujutusohuks (1)

Talve jooksul kogunenud suur lumehulk ja aina soojemaks muutuvad ilmad annavad spetsialistide hinnangul põhjust olla valmis võimalikuks suurveest tingitud üleujutusohuks.

Keskkonnaministeeriumist on omavalitsustele saadetud ka juba vastav märgukiri, et võimalikust ohust tuleks teavitada tõkestusrajatiste ja maaparandussüsteemide omanikke, et nad valmistuksid kevadise suurvee peatseks tulekuks ja võtaksid kasutusele vajalikud ennetavad meetmed. Omavalitsused on juba ka ise asunud elanikke teavitama, et suurvesi on tulekul. Näiteks leiab Kärla valla kodulehelt päästekeskuse nõuandeid, kuidas üleujutuse korral käituda.

Vastavalt keskkonnaministeeriumis valminud uuringule peetakse Saare maakonnas kõige suurema üleujutusohufaktoriga piirkonnaks Kuressaare piirkonda. Päästeamet soovitab kodanikel läbi mõelda ohud, mis võivad veetõusuga kaasneda ja teha vajalikud ettevalmistused, et kahjud oleksid võimalikult väikesed. Lisainfot saab päästeameti kodulehelt www.rescue.ee ja ööpäevaringselt infotelefonilt 1524.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)