Magustoit peitis õunaussi (4)

Magustoit peitis õunaussi

ÕUNAUSS: “Tean küll, et selle ussi söömine vahest kahju poleks tekitanud, aga ebameeldiv kogemus on see siiski,” märkis Ervin kreemiussikese kohta.
Foto: Egon Ligi

Eile Kuressaare toidupoest Tere AS-i puuviljadega jogurti-kohupiimakreemi ostnud Ervin avastas maiust sööma hakates sellest ussikese.

“Peale mõnda ampsu märkasin lusika peal ussi,” rääkis Ervin (nimi muudetud – toim), kel tuli esimese emotsioonina meelde lapsepõlv, kui vaarikamarjade seest ussikesi leitud sai. “Söömine vahest kahju poleks tekitanud, aga ebameeldiv kogemus on see siiski. Edaspidi mõtlen, enne kui taolist toodet ostan,” märkis ta.

Tere AS-i kvaliteedijuht Reet Ruuto ütles, et Tere AS-i toodetud puuviljadega jogurti-kohupiimakreemis kasutatakse maasika-õuna-rabarberimoosi. “Saadetud pildi alusel on kliendi leitud uss tõenäoliselt pärit moosi koostises olevatest õuntest,” lausus ta.

Kvaliteedijuhi sõnul tarnitakse moos ettevõttesse kinnises rõhu all olevas konteineris. Moosist võetakse enne kasutamist proov. Samuti analüüsitakse toodet tootmisprotsessi käigus ja pakendatud valmistoodet. Seni on leitud vaid mõned üksikud lehed, puuviljaussid ja luuviljaliste kivid.

“Tere AS-le moosi tarnivates tehastes teostatakse võõrkehade vältimiseks visuaalset kontrolli, kasutatakse sõelu ning kõvade tükkide avastamiseks kasutatakse metallidetektorit. Kuna tegemist on puuvilja- ja marjatükkidega moosiga, siis sellisel juhul moositehas sõelu kasutada ei saa. Nimetatud võõrkehade puhul on tegemist loodusliku materjaliga ja nende välistamiseks on ainus võimalus kasutada visuaalset kontrolli, mis kahjuks ei taga 100% võõrkehade välistamist,” selgitas kvaliteedijuht.

“Oleme tänulikud kõikidele tarbijatele tagasiside eest, mis aitab meie ettevõttel kvaliteeti parendada. Käesoleva info alusel saame identifitseerida kasutatud moosipartii ning edastada selle edasiseks juurdlemiseks moositehasesse,” lausus ta, vabandades veel kord kliendi ees ja tänades teda info edastamise eest.

Kompensatsiooniks pakkus Tere AS asendustooteid, mida võib kliendile kätte toimetada nende vastava piirkonna kliendihaldur.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)