Kihutaval rollerijuhil tuleb rahakotti kergendada (10)

Kihutaval rollerijuhil tuleb rahakotti kergendada

KIHUTADA EI TASU: Rolleriga võib sõita kuni 50 km/h. Kiiremini sõitmiseks tuleb teha juhiluba ja osta mootorratas.
Foto: Arhiiv

Kevade lähenemisel on Saaremaa arvutifirma Teetormaja foorumis võetud üles teema, kuidas rollerid kiiremini sõitma panna. Kiirusepiiraja maha võtnud rollerijuhti võib aga vahelejäämisel oodata rahatrahv, sest seaduse järgi peab roller vastama valmistaja nõuetele.

Kas keegi oskab või tegeleb rolleri piiraja maha võtmisega? Just selline küsimus tõstatus mõni aeg tagasi Teetormaja foorumis, kus küsijale ka vastati ja nõuandeid jagati.

Sellise teabe avalikustamine politsei hinnangul iseenesest keelatud ei ole, küll on aga keelatud selle teabe ellurakendamine. ”Paralleele võib tuua terroristi käsiraamatu ja õpetustega, kuidas tuumapommi valmistada – vastava teabe olemasolu ei muuda ju õpetuste järgi tegutsemist seaduslikuks,” selgitas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht.

”Mopeed on sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h,” ütles Lääne prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Sander Peremees. Tema sõnul sätestab liikluseeskiri, et mopeedi tehnoseisund peab vastama valmistaja nõuetele. Kui valmistaja on mopeedile paigaldanud kiiruspiiriku, siis ei tohi seda omavoliliselt ära võtta.

Kui seda siiski tehakse, võib Peremehe kinnitusel järgneda karistusena rahatrahv kuni 40 eurot. ”Sama paragrahvi järgi võib mopeedijuhti karistada ka kiiruse ületamise eest,” lisas Peremees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 380 korda, sh täna 1)