Sadhu paneb välja jämmistipendiumi

Kuressaares asuv Sadhu kohvik, mis on muuhulgas tuntust kogunud ka elava muusika häppeningide Sadhu jämmide korraldajana, toetab noori muusikuid 1500-eurose Sadhu jämmi aastastipendiumiga. Stipendiaat saab ka salvestusvõimaluse Kuressaare muusikakooli stuudios.

Põhisummale lisanduvad veel aktiivseima jämmija ja parima uustulnuka eriauhind. “Kuressaare seltsielu edendamiseks ja Saaremaa noorte muusikute motiveerimiseks,” seisab põhjendusena stipendiumi kuulutuses. Stipendiumi konkurss kestab aasta aega ja osaleda võivad kõik. Žüriisse kuuluvad Kristo Käo, Toomas Leis, Villu Veski, Heli Jalakas ja Tarmo Berens.

Sadhu Koffiku peremees Toomas Leis ütles Saarte Häälele, et viibis kuu aega Indias ja seal heade sõpradega mõtteid vahetades teemal, kuidas n-ö Tallinnast väljaspool elu edendada, see idee välja kooruski. “Loodame, et see väike algatus elavdab ühelt poolt nii sotsiaalset läbikäimist ja talvist vaikelu Kuressaares kui ka motiveerib kas siis õppivaid noori või bände oma laheda loominguga rohkem rahvast rõõmustama,” märkis Leis.

2009. aastast korraldatavad Sadhu jämmid on linnarahva seas populaarsed. Leis ütleb, et see on tore, kuid populaarsus pole olnud eesmärk omaette. “Teeme asja, mis endale meeldib, ja koos inimestega, kellele meeldib muusikat sellisel kujul teha. Eks elu näitab, kui kaua seda rõõmu jagub. Võtame n-ö üks rehkendus korraga,” rääkis ta. Tema sõnul on kindlasti palju neid, kes pole veel jämmidele esinema jõudnud ja kes on oodatud.

“Üldiselt on ju Kuressaare muusikalise hariduse andmise ja ka andekate muusikute poole pealt vägagi tugev. Vägev oleks aga ka see, kui andekad Saaremaa taustaga talendid vahel ikka tee saarele tagasi leiaksid ja ka siin laseksid oma oskustel kõlada,” arvas Leis. Ta lisas, et vanusepiiri stipendiumile kandideerijatele kehtestatud pole, eks inimene ise otsusta, kas ta on noor või mitte.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)