Mati Mäetalust sai ametlik linnapea kandidaat (3)

Mati Mäetalust sai ametlik linnapea kandidaat

VOLIKOGU OTSUSTAB: Sellel arhiivifotol seisab Mati Mäetalu volikogu ees, kui ta mõnevõrra üllatuslikult veidi rohkem kui aasta tagasi abilinnapeaks tõusis. Nüüd on ta teinud suure sammu järgmise taseme poole, varsti peab ta volikogu ees seisma võimaliku linnapeana.
Foto: Raul Vinni

Kuressaare linnavolikogu positiivse otsuse korral saab Kuressaare meeri ametiketi kaela praegune abilinnapea Mati Mäetalu.

Kuressaare linna koalitsiooninõukogu, kuhu kuuluvad Reformierakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide esindajad, toetas eile Reformierakonna esitatud kandidaati, kes pakuti välja riigikokku suunduva linnapea Urve Tiiduse asemel. Vaid aasta aega linnavalitsuse süsteemis töötanud Mäetalu oli seni ka peamine persoon, keda erinevad allikad linnapea kohale pakkusid.

“Tegemist oli kaalutletud otsusega. Selliseid asju emotsiooni pealt ei tehta,” viitas Mati Mäetalu, et otsus sai tehtud siiski raske südamega. Samas ei osanud ta välja tuua üht kindlat argumenti, miks ta selle pakkumise vastu võttis. Otsus oli välja koorunud erinevatest aruteludest.

Mäetalu nentis, et kindlasti on linnapeana töötamine väljakutse. “Samas võtan ma seda ka kui tunnustust senitehtud tööle,” ütles ta. Mäetalu ütles Saarte Häälele, et uus amet on väga vastutusrikas, kuid samas räägivad tema sõnul linna arengu juhtimisel kaasa ja on suunavaks jõuks linnavolikogu, volikogu komisjonid, linnavalitsus.

Tulevase haridus- ja kultuurivaldkonna abilinnapea isik Mäetalu sõnul kindel veel ei ole, kuid sellele ametikohale sobiva inimese otsingud pidavat käima. 45-aastane Kihelkonnalt pärit Mati Mäetalu on töötanud 18 aastat õpetajana, 10 aastat koolijuhina, juhtides Kihelkonna ja Kaarma kooli. 2009. aastast Reformierakonna liige, kuid alles 2010. a alguses “pildile tõusnud” Mäetalu töötas enne linnavalitsusse tulekut Saare maavalitsuse haridusosakonna nõunikuna ja juhtis edukalt ka Saaremaa Saarte Mängude assotsiatsiooni tööd. SSMA juhatusse kuulub Mäetalu praegugi.

Kohalike omavalitsuste valimistel Mäetalu Kuressaares ei kandideerinud, kuna ei osalenud aktiivselt poliitikas. Küll on ta aga olnud Kihelkonna vallavolikogu liige ajal, mil oli seal koolidirektor. Riigikokku valitud praegune linnapea Urve Tiidus märkis, et Mäetalu on talle kindlasti vääriline järglane. Tiidus lisas, et tema teada peaks volikogu uue linnapea kinnitamise ette võtma aprilli alguses.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)