Uhhuduur ees, revolutsioon taga

Uhhuduur ees, revolutsioon taga

IKKA ÜLESMÄGE: Hannes Hanso sõtkumas Jeemeni rannikuteel, taamal paistab India ookean.

No nii, selle kolmanda ja viimase Uhhuduuriga on nendel hulludel mehepoegadel jalgratastel maha vändatud kokku veidi üle 10 000 kilomeetri. Pöide valla Reina küla mehe Hannes Hanso, selle tuuri eestvedaja sõnul algas nende esimene reis Mongooliast ja lõppes Nepalis, teist reisi alustati Nepalist ja lõpetati Iraanis, kolmandat alustati Iraanist ja jõuti Etioopiasse. Reisiseltskonda kuulus kuus meest: Hannes, vennad Priit ja Mart Kuusk, Kristjan Prii, Liivo Niglas ja Tanel Rütman.

Hannes, kes praegu oma päikesepruuni jumega meiesugustest kahvanägudest silmatorkavalt erineb, põikas vahetult enne valimisi kiiruga Saarte Häälest läbi ja soostus oma reisist nii mõndagi põnevat meenutama. Võib lisada, et sellest Uhhuduurist valmib film, et mehed räägivad oma seiklustest tele- ja raadiosaadetes ning paljudel kohtumisõhtutel. Ning neil on, millest pajatada.

Ütle, Hannes, miks te järjekindlalt ikka ja jälle jalgratta sadulasse istute, kui reisimiseks on ju olemas tunduvalt mugavamaid ja turvalisemaid viise.
Hannes: Aga meil polegi see eesmärk, et oleks mingi lihtne reis. Me tahame maailma tundma õppida. Me tahame näha, kuidas inimesed mujal maailmas elavad. Lennuki- või autoaknast näed väga vähe. Jalgrattaga liigud sa edasi ja samas oled kogu aeg kahe jalaga maa peal. Ja pilt, mis seejuures avaneb, on palju inimeste- ja looduslähedasem. Nii nagu me kunagi jalgratastega alustasime, nii me ka jätkame. Pealegi on see väga hea füüsiline tegevus, kui sa vahepeal oled 3–4 aastat iga päev 6–7 tundi tõsist kontoritööd teinud. Pärast reisi oleme me kõik väga heas füüsilises vormis. Loomulikult on retke alguses raskem, aga õige pea läheb väntamine juba kergemaks.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 29 korda, sh täna 1)