Pihtla vald pidas sünnipäeva

Pihtla vald pidas sünnipäeva

SÜDAMEST: Pihtla vallavanem Jüri Saar tänas südamest ja südamlikult kauaaegset vallasekretäri Liilia Lemberit. “Ma olen Liiliat võrrelnud ka Pihtla valla ämmaemandaga,” sõnas vallavanem.
Foto: Egon Ligi

Täna möödub 19 aastat Pihtla valla taastamisest ja sel puhul kutsus vallavanem Jüri Saar eile Sandla kultuurimajja need tublid inimesed, kes möödunud aastal silma paistsid nii vallaelus kui ka väljapool valda.

Tublid tegijad said vallavanemalt tänukirja ja volikogu esimehelt Tõnu Hütilt roosiõie. Kahjuks kõik tegusad inimesed siiski tulla ei saanud ning neid jääb nendele määratud tänu vallamajja ootama.

Et haridusteema on vallaelus väga tähtis, alustatigi tunnustustseremooniat kahest gümnaasiumi medaliga lõpetanust – Karl Kristjan Raigast ja Aivo Põlluäärest. Meeles peeti ka maakonna kuulitõukerekordi omanikku Erik
Saart ja Pihtla valla noorteprojekti eestvedajat Marjaana Luisti. Ettevõtjatest tänati Kaali külastuskeskuse hinge Alver Sagurit, ettevõtet Sandla Puit, veskiomanik Aavo Viili ja hobusekasvataja Ülo Metsmakerit. Tänukirjad aastatepikkuse töö eest said Kõljala ja Kaali piirkonna pereõde Maie Saar ja senine vallasekretär Liilia Lember.

Pidupäeva juurde kuulus ka väike kontsert, kus Kaali kooli tüdrukud esitasid isamaalise luulekava, laulis Anni Lember ja viiulit mängis Ida Johanna Loel. Ühiselt söödi pidupäeva-kringlit ja meenutati 19 aasta jooksul tehtut. “Ega me siis poleks vahest keegi osanud arvata, et see Eesti riik just selliseks kujuneb,” arutas vallavanem Jüri Saar, lisades, et ega toona ju keegi päris täpselt teadnudki, kuidas üks omavalitsus toimima peaks. Saare sõnul on Pihtla võrreldes nii mõnegi vallaga olnud suhteliselt stabiilsete juhtidega.

Vallavanemad on enne teda olnud vaid Niina Tuuling ja Tõnu Hütt ning volikogu on juhtinud enne praegust rahvaesindust vaid kolm meest – Peeter Paomees, Endel Pank ja Tõnu Post. Vallasekretäri ametit on pidanud aga pea 19 aastat Liilia Lember.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)