Linnavalitsus panustab golfimänguõiguse turundusse (7)

Linnavalitsus panustab golfimänguõiguse turundusse

 

Kuressaare linnavalitsus kavatseb tänavu 72 765 euro eest omandatavad 2205 Green Fee vautšerit ehk ühekordset tasutud mänguõigust Kuressaare golfiväljakul tasuta laiali jagada.

“Tegemist on linna varaga, mis tuleb tasuta, kuid millise arvestuslik väärtus üksikmüügis golfiväljakul ostetuna oleks 121 275 eurot. Paraku ei ole seda vara võimalik raha vastu vahetada,” ütles Saarte Häälele Kuressaare abilinnapea Kalle Koov (fotol).

Samas on tema sõnul aga võimalik mänguõiguste jagamisega Kuressaare kultuuri- ja spordiürituste toetajatele tuua lisaraha Kuressaare mere-, ooperi- ja kammermuusikapäevade ning teiste suurürituste korraldusse, toetada sporti, tuua golfimänguhuvilisi Kuressaarde lähedalt ja kaugelt. “Eelkõige tulebki vaadata mänguõiguste tasuta loovutamist kui linna panust paikkonna turundusse. Seepärast on saajatena ära märgitud EAS Turismiarenduskeskuse välisesindused, saatkonnad jne,” selgitas Koov.

“Huviline tuleb Saaremaale, Kuressaar-de ja siis ka golfiväljakule. Kas sellise võimaluse kasutamatajätmine oleks mõttekas? Eksisteerib ju võimalus, et linn saadud mänguõigusi ei kasuta.” Linn saab mänguõigust vastavalt oma osaluse suurusele AS-is Saaremaa Golf. Nimelt kaasneb aktsia omamisega kohustus tasuda aktsiaseltsile iga-aastane kohustuslik hooldustasu. Tänavuse kohustusliku hooldustasu määr on 100 eurot, mis sisaldab kolme Green Fee vautšerit. Linn maksab tänavu hooldustasudeks 72 765 eurot ehk 1,14 miljonit krooni.

Nõukogu kehtestatud hinnakirja kohaselt on Green Fee hind üksikmüügis 55 eurot ehk Kuressaare linna vautšerite koguväärtus oleks 121 275 eurot (ligi 1,9 mln krooni). Mänguõigust saab kasutada Green Cardi omav inimene ja seda ühe mänguringi ulatuses. Saaremaa Golfi AS ootab eeloleval hooajal vähemalt 12 500 mänguringi mängimist väljakul.

Kellele mänguõigus jagatakse?
50 vautšerit Kuressaare turismiinfokeskusele rahvusvahelistel turismimessidel jagamiseks, 500 EAS-i turismiarenduskeskusele, 400 Eestis resideeruvatele suursaatkondadele, 50 Eesti olümpiakomiteele ja 600 Kuressaares toimuvate kultuuri- ja spordiürituste toetajatele.

25 vautšerit läheb Kuressaare merepäevade raames korraldatava Angerjaturniiri tennisevõistluse auhinnafondi, 480 Kuressaare ja Saaremaa kui turismipiirkonna turundamiseks Euroopas ja 100 vautšerit sotsiaalvaldkonna, noorsootöö, rahvakultuuri ja heategevusega tegelevatele kodanikeühendustele.

Et analüüsida, kui palju jagatud mänguõigustest kasutati, kelle poolt ja kust Kuressaarde tuldi ehk millisest turunduskanalist oli kõige suurem kasu paikkonnale, on vautšerid nummerdatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)