Anseküla saab peagi EMT mobiilimasti

Täpselt aasta tagasi pöördusid Anseküla elanikud mobiilioperaatori EMT poole nurinaga, et korralik ja stabiilne mobiililevi nende külla ei ulatu, mistõttu paluti probleemile lahendus leida.

Toona käis EMT välja kaks lahendust: tugijaama paigaldamine meremärki või mobiilimast. Esimene neist oleks aga lahendanud vaid piiratud ala leviprobleemi, mistõttu peeti reaalsemaks variandiks just masti. Et selle piirkonna leviprobleeme oleks võimeline lahendama ainult suur 80 meetri kõrgune mast, siis oli projekti elluviimise eelduseks mastiehitusmaa olemasolu.

Praeguseks on asjad siiski juba tublisti lahenduse poole liikunud. “Ei tahaks ära sõnuma hakata, aga tundub, et asjad liiguvad – suulised kokkulepped masti koha osas on olemas!” ütles Saarte Häälele EMT avalike suhete juht Kaja Sepp. Ta lisas, et täpsemalt saab ehituse tähtaegadest ja muust rääkida siiski alles siis, kui lepingud on vormistatud ja asi täiesti kindel. Üks, mis aga juba praegu kindel, on see, et mast tulebki 80 meetri kõrgune, mis tähendab, et terve Anseküla piirkonna leviprobleemid saavad üsna pea lahendatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)