Lugeja kiri: NEH

Mitmel korral on Saaremaa ajalehtedes lugeda olnud, et Pädaste mõisa omanikud on koos oma restorani köögimeeskonnaga talveks avanud restorani Tallinnas. Nüüd sai pealinna Muhu restoran Neh oma silmaga üle vaadatud – mõnikümmend Tallinna ulgumuhulast kutsuti külla.

Pererahvas Martin Breuer ja Imre Sooäär tutvustasid kutsutuile Nehi saamislugu idee tekkimisest, ettevalmistustest, koha otsimisest kuni valmis stiilse ettevõtteni väikeses paekivist majas, mis vanem kui oma mõisa hooned. Endises sadama lootsi elamus Lootsi tänavas. Majas, mis omal ajal ehitatud mere kaldale nagu Pädaste mõis, kuid tänaseks küll juba mõnisada meetrit merest ja sadamast eemale jäänud.

Tegime ringkäigu Nehi vanaaegsetes käänulistes hubastes ruumides. Maitsesime kokkade peamiselt Muhust pärit toorainest valmistatud gurmeesuupisteid. Ning muusikamagistrant Imre Sooääre eestvõttel ja saatel laulsime Muhu ja merelaule. Püsti seistes – nagu hümnile kohane – ja vägevalt kostis “. See oo meite Muhu…”.

Eks meil ole põhjust uhke olla ka. Sest igasugu India, Hiina, Tai, Vene söömakohtade kõrval on nüüd muhulastel oma köögiga restoran, esimene Eesti maakohtade esindus Eesti pealinnas! Neh!

Heino Kään

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)