Leisi piirkonna elanikud saavad suvel tankla (6)

Leisi piirkonna elanikud saavad suvel tankla

SILUME JA RULLIME: Tanklaalune pind on juba valmis saamas. Suurem osa ehitustöödest tehakse ära aprilli- ja maikuus.
Foto: Aare Laine

Leisi vallamaja ja EAÕ Püha Olga kiriku vahelisel suure maanteega piirneval alal alustati eelmisel nädalal kütusetankla ehitamist.

Leisi vallavanema Ludvik Mõtlepa sõnul peaks vallarahva ja kogu Põhja-Saaremaa elanike jaoks vajalik ehitis, mida hakkab haldama Saare Olerex OÜ, valmis saama suve alguseks.

Viimased viis-kuus aastat on Leisi valla mootorsõidukite omanikud käinud bensiini või diislikütust ostmas Kuressaarest või Orissaarest. Sama tee on pidanud ette võtma Leisi kandi talunikud ja suvekodude peremehed-perenaised, muretsemaks mootorikütust oma muruniitjate, mootorsaagide ja teiste töövahendite tarvis.

Ehitatava automaattankla jaoks ostis vald maa Rootsis elavalt eraisikult. “Tankla jaoks on see koht väga soodne, asudes Leisi aleviku külje all suure maantee ääres. Vallavalitsus tegi planeeringu ja ka ehitamisse anname väikese panuse,” ütles Ludvik Mõtlep.

Suve hakul avatavast tanklast on võimalik osta nii diislikütust (ka erimärgistusega) kui ka bensiini. Leisi kandis kadus tankimise võimalus aastaid tagasi, kui Karja bensiinijaam kinni pandi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)