Kohus saatis retsidivistist roolijoodiku vanglasse

Kuressaare kohtumajas mõisteti eile reaalne vanglakaristus 36-aastasele Allarile, kes on korduvalt sõidukit juhtinud, olles ise alkoholijoobes.

Varem kaheksal korral kohtu ees seisnud Allar tabati autoroolist purjuspäi mullu 10. detsembril Kuressaare–Sääre teel. Mehe joove oli piisavalt suur, et alustada kriminaalmenetlust.

Selle kuriteo eest mõisteti Allarile poole aasta pikkune reaalne vangistus. Kuna mees oli purjuspäi juhtimise eest kohtu all ka mullu suvel, pööras kohus talle toona mõistetud kaheaastase vangistuse täitmisele ning liitkaristuseks jäigi kaks ja pool aastat vangistust.

Allarit on varem purjuspäi juhtimise eest karistatud kohtus viis korda, nii reaalse vangistuse, tingimisi vangistuse kui ka rahalise karistusega. Ükski nendest karistustest ei ole takistanud meest taas purjuspäi rooli istumast.

Kohtusaalis Allarit vahi alla ei võetud, kinnipidamiskohta tuleb mehel ise minna. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning Allaril on õigus otsus ringkonnakohtusse edasi kaevata.

MOOTORSÕIDUKI JUHTIMINE JOOBESEISUNDIS
Mootorsõiduki juhtimise eest joobeseisundis isiku poolt, keda on varem karistatud sellise teo eest, – karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)