Linnapea küsimus on jätkuvalt lahtine (6)

Ehkki Kuressaare linnapea Urve Tiidus valiti riigikokku ja uue linnapea otsimisega tegeldakse, ühtegi nime asjaosalised välja käia ei taha. “Ühtegi nime praegu välja käia ei ole. Võtame otsuste langetamiseks aega ja uusi uudiseid saab oodata järgmisel nädalal,” kommenteeris Reformierakonna Kuressaare piirkonna juht Urve Tiidus.

Eile arutas riigikogu valimiste järgset olukorda seoses valimistulemustega osalises koosseisus Reformierakonna piirkonna juhatus. Saarte Hääle andmeil leiti, et kuna Toompea ja Stenbocki maja tasemel on kõik veel lahtine, ei tasu kiirustada otsustustega ka Kuressaares.

Eravestlustes mainisid kohalikud poliitikud eile Saarte Häälele, et on ju võimalik ka näiteks see, et Keskerakonna tippjuhtkonnas toimub võimuvahetus, mis tooks keskpartei pildile ka võimaliku koalitsioonipartnerina. Ükskõik siis mis parteile. Sellisel juhul poleks sugugi välistatud ka Reformierakonna opositsioonijäämine, mis lööks pärast valimisi tekkinud seisu täiesti segi.

Juba praegu on väidetud, et valimiste tulemusena jääb keskkonnaministri toolist ilma Saaremaa mees Jaanus Tamkivi, endine Kuressaare linnapea. Sellele viitasid eile oma allikatele tuginedes Äripäev ja Postimees, kelle teada saaks keskkonnaministriks Taavi Rõivas.

Jaanus Tamkivilt ei õnnestunud Saarte Häälel eile kommentaari küsida. Pühapäeva õhtul avaldas Tamkivi, et võimaluse korral on ta nõus jätkama ka ministrina. Siiski pole välistatud ka see, et kuus aastat ulgtööl käinud Tamkivi siiski naaseb kodusaarele, kas siis linnapeaks või suvel vabanevale maavanema kohale.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)