Kuldsuu 2011 on Mihkel Lember (1)

Kuldsuu 2011 on Mihkel Lember

MIHKEL LEMBER: “Konkursi võit oli väga ootamatu,” sõnas vabariiklikul kõnekonkursil Kuldsuu 2011 tiitli pälvinu.
Foto: Egon Ligi

Reedel Põltsamaa ühisgümnaasiumis toimunud vabariiklikul kõnevõistlusel “Kuldsuud Põltsamaal 2011” saavutas Kuldsuu 2011 tiitli Mihkel Lember Saaremaa ühisgümnaasiumi 12.c klassist.

“Konkursi võit oli väga ootamatu, juba võit maakonnas oli üllatuseks ning Põltsamaale läksin pingevabalt lihtsalt osalema. Kuid olen saavutatu üle väga õnnelik,” rääkis Mihkel Lember, kelle sõnul ärgitas teda konkursil osalema juhendaja Rita Ilves, kes enne võistlust ka näpunäiteid kaasa jagas. Kõne koostas Mihkel kaks päeva enne konkurssi ning selleks kulus umbes tunnike. “Küll sai osalema sõites bussis mitmeid muudatusi tehtud,“ märkis ta.

Esimeseks vooruks valmistas ta ette kõne teemal “Aga ükskord algab aega…”, rääkides valge laeva ootusest ja eestlase kannatlikkusest erinevatel aegadel. Teises voorus tuli veerand tunni jooksul koostada kõne teemal “Miks?”, kus ta rääkis koostöö vajalikkusest maailmas. “Võistluse taset hinnata väga ei oska, kuna puudusid varasemad kogemused, kuid oli piisavalt palju tugevaid konkurente ning seetõttu enne konkursi lõppemist oma võitu ei uskunud,” tõdes ta. Auhinnaks sai Mihkel kuldse nokaga puust linnu ja mitu head raamatut.

Kõnelejaid hindas žürii koosseisus avaliku esinemise koolitaja Härmo Saarm, Toomas Lõhmuste Raadioteatrist, Riina Koolmeister haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonnast, Kuldsuu 2010 II koha võitja Jane Saluorg ja ajakirja Tervis Pluss toimetaja Pamela Maria Eesmaa.

Üheteistkümnenda kõnevõistluse patroon oli riigikogu esimees Ene Ergma, kes julgustas noori arukaid mõtteid selge sõnaga väljendama. Osalejaid oli tänavu l7. Saarlastest osalesid kõnekonkursil veel Linda Lapp, Mairo Tänav ja Mikk Maasik Kuressaare gümnaasiumist ning Kristjan Lukk Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 216 korda, sh täna 1)