Kaie Kand võitis Pariisis Šadeikot

Kaie Kand võitis Pariisis Šadeikot

 

Kaotanud kodustel tiitlivõistlustel viievõistluses Grit Šadeikole, pani Kaie Kand (fotol) Pariisis toimunud EM-l end taas maksma. Kand kogus viie alaga 4399 silma koondisekaaslase 4358 vastu.

“Griti edestamine oli minu jaoks väga tähtis, võib öelda, et kord on taas majas,” vahendas 8. koha saanud Kandi sõnu Postimees. Kaie Kand alustas 60 m tõkkejooksus ajaga 8,62. Kõrgushüppes ületas ta enda kohta kesise 1.74. Kuulitõukes sai ta tulemuseks 13.22 ja kaugushüppes 5.97. Hüppealad olidki Kandi seekordne ebaõnnestumine.

“Treeningute põhjal olin veendunud, et hüpetes olen väga hea, kuid võistluses kadus tehnika täiesti ära,” nentis Kand. “Lõpuks ei osanud treener ka enam midagi öelda, iga hüpe oli erinev. Küllap mul hakkas peas midagi logisema.” Duellivõidu Šadeikoga vormistas Kand 800 meetri jooksus, kus jooksis ajaks 2.12,86.

Kand tunnistas, et Pariisis oli tegu tema seni õnnestunuimate tiitlivõistlustega. Suvel tahab ta oma sõnul uuele tasemele pürgida. “Olen oma viletsamaid alasid järele aidanud, loodan, et odaviskeski küündin juba üle 40 meetri. Peamine eesmärk on MM,” kinnitas Postimehele hetkel Hollandis elav ja treeniv Orissaare tüdruk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)