Rõõmurull Nots sööb kõike ja poeb kaissu magama

Rõõmurull Nots sööb kõike ja poeb kaissu magama

KOERA ASEMIK: “Alguses tahtsime pisikest lühikese karvaga koera, aga ei leidnud sellist sobivat, ja siis ükspäev tuligi mõte, et võtaks hoopis minisea.”
Foto: Egon Ligi

Kuressaares elavad Deisi Juns ja Kristjan Klaas otsustasid minisiga pidama hakata. Tänaseks on notsu nende pere lemmik olnud juba kaks kuud.

Väike armas siga, kes kannab nime Nots, mis on lühend notsust, on praegu neljakuune. “Alguses tahtsime pisikest ja lühikese karvaga koera, aga ei leidnud sellist sobivat, ja siis ükspäev tuligi mõte, et võtaks hoopis minisea,” räägivad noored.

Kui rääkida Notsu toitmisest, selgitavad Deisi ja Kristjan, et tuleb just seda jälgida, et ei annaks talle liiga vürtsikat, soolast või magusat toitu. Kuna Notsul on hea isu, siis võib ta väga kergesti ülekaaluliseks minna. Ja siis on tervisehädad suhteliselt vähese liikumise tõttu ilmselt kerged tulema.

Hammaste jaoks annavad nad talle Pentastixi, mis on mõeldud küll koertele, kuid Notsule see maitseb ja puhastab ka hambaid. Kõrvu peab tal päris tihti puhastama. “Vesi talle otseselt ei meeldi, seega on teda üleni pesta päris raske, aga saab hakkama,” ütleb Deisi.

Kui siga vaid saaks, siis sööks ta noorte sõnul kõike ja piiramatus koguses. “Toome talle ka koeratoitu, mida ta väga armastab. Peamiselt anname aga kaerahelbeid ja teeme neist putru, või siis keedukartuleid ja keedumakarone. Närida meeldib talle aga näiteks puukoort ja metallist asju,” pajatab pererahvas.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 549 korda, sh täna 1)