Muhulane, kes sündis presidendi lossis (6)

Muhulane, kes sündis presidendi lossis

SEALT TA TULEB: Kui koolitund on sisse helisenud, on maja korraga vaikne ja tühi. Lapsed ja õpetajad on klassides, mööda pandust ehk kaldteed sammub vaid koolijuht Senta Room.
Foto: Egon Ligi

Muhu põhikooli direktor Senta Room on kindlalt otsustanud, et see kevad, mil lõpetab kooli 35. lend ja toimub kooli suur vilistlaste kokkutulek, jääb tema jaoks viimaseks direktori-kevadeks. “Kriips alla, minu töö on tehtud. Ma ei taha, et ma siia kooli ära ununeksin,” põhjendab kauaaegne koolijuht.

“Minult on küsitud, mis ma siis tegema hakkan. No hakkan tapeeti määrima… Puhkama, jalad seina peal,” naerab Senta kavalalt. Lisab siis üsna tõsiselt: “Ma tahan tervena surra.”

Senta Room (68) on lastele koolitarkust jaganud täpselt 49 aastat, neist viimased 35 aastat Muhu kooli eesotsas. Alustas siin siis, kui kooli ehitus veel käis ja kooli avamise päevaks oli valmis ainult 8 klassiruumi. Ei muud. Ei olnud garderoobi, õpetajate tuba ega sööklat…

Nüüdseks on seda kooli kaks korda juurde ja ümber ehitatud. Viimati 2000. aastal, kui Muhu põhikool sai kapitaalselt uue näo. Ja nüüd, kui üks võõras muhulaste tarkusetemplisse sisse astub, võib suu üllatusest lahti jääda.

See on nii ilus! Pilk jääb otsemaid peatuma nendel vahvatel treppidel-kaldteedel, mida pandusteks kutsutakse. Need on eriliselt põnevad ja teevad kogu selle hoone sisemuse kuidagi õhuliseks, tänapäevaselt moodsaks. Igal pool lilled, laste joonistused… Peaukse kõrval klaveri kohal seinal on mosaiikvaip Muhu tikanditest. Iga lend, kes majast lahkub, kingib koolile omatikitud lapikese. Väga südamlik ja väga muhulaslik.

Direktoriproua ise, Muhu tikand seelikusa-bas, on oma maja üle väga uhke. Ütleb, et selles majas on hea aura. Ja nii ei väida mitte ainult nemad, muhu pedagoogid, vaid ka külalised, kes on siia majja sattunud.

Loe edasi laupäevasest Saarte Häälest.
Telli Saarte Hääl internetist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 320 korda, sh täna 1)