Noored tegid “Maa ja ilma” nimel laulutrenni (1)

Noored tegid “Maa ja ilma” nimel laulutrenni

Foto: Egon Ligi

Kuressaare gümnaasiumi aula oli eile pea terve koolipäeva täis väiksemaid ja suuremaid laulusõpru, kes kõik loodavad pääseda juuli algul toimuvale XI noorte laulu- ja tantsupeole “Maa ja ilm”.

Esimese vooru eelproovide viimasele ühisele proovipäevale olid kogunenud poiste-, neidude- ja segakoorid. Aprilli keskel algavad Saaremaal teise vooru proovid ning need on lauljate, tantsijate ja pillimängijate jaoks olulised juba seetõttu, et nende põhjal otsustatakse, kes on piisavalt treeninud ja kellele antakse voli suvel kogu Eestimaa rahvale laulda, tantsida ja pilli mängida.

Saaremaa noori ja andekaid koorilaululinde oli eile treenima tulnud laulupeo kunstiline juht Veronika Portsmuth. Ühtekokku treenib tänavu noorte laulu- ja tantsupeole pääsemise nimel laulmist, tantsu ja pillimängu tuhatkond noorukest saarlast. Laulu- ja tantsupidu toimub 1. juulist 3. juulini Tallinna lauluväljakul. Kuna tänavu on Tallinn aga teadupärast ka Euroopa kultuuripealinn, siis võib peo korraldajate kinnitusel öelda, et terve ilm jälgib põnevusega, mis siin maal toimub, ja kuulab hea meelega ka selle maa lugusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)