Lugeja kiri: Ahnus kõigutab omariikluse alussambaid (10)

Mõelge selle peale, mis on revolutsioonide, mässude, streikide taimelava? Kriisi kutsub esile väga suur ebavõrdsus. Suured rahvad on selle selgeks saanud veriste õppetundide kaudu. Ajaloost teame, mida Lääne-Euroopa kõrgseltskonnaga tehti. Samuti vene bojaaride ja mõisnikega.

USA-s vallandus kodusõda. 1941. aastal saatis üks eestlane teise Siberisse. Saksa vägede saabumisel algas Eestis tasumise tund. 1944. a punavägede tulekul uus kättemaksuaktsioon. Punkti eestlaste omavahelisele kismale pani EKP VIII pleenum, kus kultuuritegelased üksteist “rappisid”.

Kogu selle jama üheks põhjuseks oli haritlaskonna ületootmine – ei jätkunud tööd! Teiseks rikkuse kuhjumine 1/3 eestlaste kätte. Rahvas naljatas, et vennad Puhkid võivad Eesti riigi ära osta, kui tahavad. Nii juhtuski, et 1941. a avanes võimalus Eesti vana riigiaparaat Siberisse sõidutada ja uuel valitsusel nende asemel kohad sisse võtta.

Lääne-Euroopa riigid, Põhjamaad, USA on oma ajaloost õppust võtnud. Neil on enamusel sisse viidud progressiivne ehk astmeline tulumaks ja enamust toetav majandusmudel. Kui me ei taha edaspidi Põhja-Aafrika ja Araabiamaade mässe näha, siis tuleks joonduda Lääne-Euroopa maksusüsteemi järgi. Ei ole vaja teist korda ämbrisse astuda.

Eesti rahvas – valik on sinu!
Iga rahvas väärib oma saatust vastavalt võimetele. Nii lihtne see ongi!

Heino Laanet

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)