Lennujaam karmistas turvakontrolli (6)

Tallinna lennujaam tunnistas, et on seni olnud reisijate turvakontrolli teostamisel pigem leebe, kuid Domodedovo pommiplahvatuse sarnased juhtumid on sundinud ka Eestis turvakontrolli tõsisemalt suhtuma, vahendab Postimees.

Hiljuti Tallinnast Kuressaarde lennanud inimene kirjeldas, et erinevalt harjumuspärasest kiirest kontrollist võeti tal seekord kott põhjalikult lahti, fotoaparaat kotist välja ning ta pidi isegi objektiivi kaamera küljest ära võtma.

Samuti ei kontrolli pardakaarte enam turvakontrolli tegevad töötajad, vaid selleks on lennujaamas nüüd spetsiaalne lett ja inimene. Kui põhjaliku kontrolli kohta läinud nädalal lennujaamalt aru päriti, vastas jaama turundusjuht Erik Sakkov, et lennujaamad ja turvafirmad ise reegleid ei kehtesta ja seetõttu ei või nad ka täpsemaid kommentaare anda.

Teisipäeval avaldas aga reisifirma Estravel, et lennujaam on neile saatnud asjaliku pöördumise, kus selgitab oluliselt karmistatud turvakontrolli tagamaid. “Viimastel nädalatel on meieni jõudnud kaebused ja etteheited, et Tallinna lennujaama lennundusjulgestuse kontroll on muutunud karmimaks ning kohati ahistavaks,” teatas lennujaam.

Selgituseks märgiti, et rangemaid meetmeid pole kehtestatud, küll aga seisis pöördumises, et pigem on Eestis turvakontrolli osas seni oldud “leebemad”. Reisijatele tähendab praegusel tasemel turvakontroll, et selleks läheb rohkem aega, mistõttu tuleb lennujaamas olla aegsasti.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)