Keskkonnaamet lubab Panga panga parklasse asfaltkatet (32)

Keskkonnaameti kinnitusel ei ole nad vastu Panga panga parkla asfalteerimisele, kuna arendaja tellitud ekspertarvamused on parkla katmist soosivad.

Keskkonnaameti pressiesindaja Aet Truu ütles Saarte Häälele, et 2010. a KIK-i taotlusvooru esitatud MTÜ Panga Arendus projektitaotlusele andis keskkonnaamet positiivse kaaskirja, kuid siis saanud projektitaotlus KIK-i projektide hindamise komisjoni toetust. Nüüd läheb projekt uuesti KIK-i läbivaatamisele.

Projekti eesmärk on Panga maastikukaitseala parkla 6135 m2 kruuskattega ala tugevdamine asfaltkatte paigaldamisega. Panga maastikukaitseala kaitsekorralduskavas on öeldud, et parkla kattena asfaltbetooni või mõne muu materjali kasutamine eeldab veenvalt põhjendatud tehnilise projektiga tagatud lahendit erosiooni vältimiseks parkla servadel ja eksperthinnangut geoloogidelt võimaliku vibratsiooni ja õlilekke kohta praegusele paekivikillustikuga kaetud parklale.

Keskkonnaamet leidis, et projektiga taotletav eesmärk katta Panga maastikukaitseala parkla asfaltkattega on asjakohane ja kahe autoriteetse toetava ekspertarvamusega (Anto Raukaselt ja Rein Perensilt – toim) ka piisavalt põhjendatud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)