Kohus jättis lapsi pilastanud pedofiili vabadusse (46)

Ehkki Avo Metsmaa sai alaealiste suhtes toime pandud sugukõlvatute tegude eest 14. veebruaril karistada juba teist korda oma elu jooksul, otsustas Kuressaare kohus siiski piirduda tingimisi vangistusega.

44-aastane Avo Metsmaa tunnistati Kuressaare kohtumajas süüdi sugulise kire vägivaldses rahuldamises noorema kui 18-aastase suhtes ning talle mõisteti karistuseks nelja aasta pikkune vangistus tingimisi kolmeaastase katseajaga.

Metsmaa astus kohtu ette 14. veebruaril, olles eelnevalt prokuratuuris andnud nõusoleku asja lahendamiseks kokkuleppemenetluses, kus ta oli nõus temale esitatud süüdistuse ja ka karistusega. Kohus vaagis asja kinnisel kohtuistungil ning otsustas kokkuleppe kinnitada.

Samasisulise kuriteo (sugukõlvatu tegevus noorema kui 16-aastase isiku suhtes) eest oli Metsmaa Kuressaare kohtu all ka 1996. a mais, mil talle mõisteti kolm kuud aresti. Toona siis kriminaalkoodeksi järgi, mis lubanuks tegelikult karistada kuni nelja-aastase vabadusekaotusega.

15 aasta eest määratud karistusest Avo Metsmaale ilmselgelt ei piisanud, sest ta jätkas oma seksuaalkuritegusid alaealiste suhtes. Nimelt tunnistas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Annely Erm Saarte Häälele, et Metsmaal oli kuriteo episoode mitu ning need olid toime pandud aastate jooksul.

Kuigi paragrahv, mille järgi Metsmaa kokkuleppemenetluses süüdi mõisteti, on sugulise kire vägivaldne rahuldamine, prokuratuuri info põhjal vägistamisega siiski tegemist ei olnud, vaid mees tegeles korduvalt enese rahuldamisega alaealiste poiste nähes.

Kannatanute huvides ei soovi prokuratuur avalikustada infot kuriteo toimumiskohtade ega ka täpsete aegade suhtes. Seega ei õnnestunud toimetusel saada prokuratuurist ka infot, millal täpselt kriminaalmenetlust alustati.

Saarte Hääle andmetel hakati juhtunut uurima 2009. aasta sügisel, kui ühes Saaremaa erasaunas langes Metsmaa ohvriks lasteaias käiv laps, kelle vanemad juhtunust ka politseid teavitasid. Metsmaa ise algul eitas juhtunut.

Prokuratuur ei pidanud vajalikuks välismaal tööl käivat meest vahi alla võtta. Lisaks teadmisele, et kui ta kolme aasta jooksul paneb toime uue kuriteo ja sellega vahele jääb, tuleb tal vangi minna, peab Metsmaa tasuma menetluskuluna riigituludesse sundraha 695 eurot.

KARISTUS
§ 142. Sugulise kire vägivaldne rahuldamine
Kui see on toime pandud: noorema kui kaheksateistaastase isiku suhtes; isiku poolt, kes on varem toime pannud käesolevas jaos sätestatud kuriteo, – karistatakse ühe- kuni kümneaastase vangistusega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 111 korda, sh täna 1)